Busportal HP

Busportal

Udržitelný rozvoj

Druhý život baterií pro domácnosti
Volvo Buses ve spolupráci se Stena Property a BatteryLoop používají k ukládání energie a jako zdroj energie v rezidenčním komplexu Fyrklövern v Göteborgu baterie z autobusů.
Pátek, 13. prosinec 2019,rebus
První autonomní vozidla se vydávají na silnice v Saúdské Arábii
Univerzita vědy a techniky krále Abdullaha zahájila ve svém kampusu v Thuwalu ve spolupráci s EasyMile a Local Motors vůbec první provoz autonomních vozidel v Saúdské Arábii.
Čtvrtek, 12. prosinec 2019,rebus
Stovka českých elektrobusů a další perspektivy v klimatické nouzi s omezenými financemi
Nebyli jste na konferenci Elektrické autobusy pro město VIII a zajímá vás téma elektrických autobusů? Doporučujeme alespoň nejdůležitější shrnutí.
Pátek, 29. listopad 2019,rebus
Elektrické autonomní řešení pro autobusové depo
Volvo Buses vidí do budoucna velký potenciál autonomních autobusů, zejména v autobusových depech. Živá demonstrace u dopravní společnosti Keolis ve Švédsku.
Čtvrtek, 14. listopad 2019,rebus
Investice do vodíku rostou. Cílem je dramaticky snížit cenu
V roce 2018 Evropa investovala do vodíkových technologií rekordní částku téměř 22 miliard korun. Nižší cena by měla souběžně s budováním infrastruktury urychlit energetické využití vodíku v dopravě.
Pátek, 25. říjen 2019,rebus
Dopravní podnik Bratislava zvažuje změnu způsobu výběru dodavatele na 85 autobusů
Pro co nejtransparentnější výběr zřejmě využije novou metodu sealed-bid aukci a prodloužil lhůtu pro podávání nabídek. Chce být vzorem pro ostatní instituce.
Pátek, 11. říjen 2019,rebus
EIB podporuje čistou mobilitu v Rotterdamu a Španělsku
Evropská investiční banka (EIB) financuje nákup více než 200 elektrických a hybridních autobusů pro region Rotterdam a 650 nízkoemisních vozidel ve velkých španělských městech.
Úterý, 08. říjen 2019,rebus
Hess bude vyrábět autobusy v Indii
Švýcarský výrobce autobusů HESS AG ve spolupráci s jihoindickým státem Kerala plánuje do roku 2025 vyrobit 3 000 elektrických autobusů.
Pátek, 27. září 2019,rebus
Future Room: vize, nápady a koncepty pro zítřejší svět dopravy
Scania vytváří virtuální prostor pro výměnu vizí mezi vlastními experty a vědeckými pracovníky a futuristy. Společně budou vytvářet obrázek toho, co může budoucnost přinést.
Středa, 25. září 2019,rebus
Moravskoslezský kraj = Hydrogen Valley Evropy. Realita, nikoliv fikce
Do pěti let mají v kraji jezdit vodíkové autobusy. V první fázi v Ostravě, následně na Havířovsku. Noví autobusoví dopravci se závazkem minimálně 10 linek na vodík. Počítá se i s vodíkovými vlaky.
Úterý, 24. září 2019,rebus
SDP ČR