ČSAD SVT Praha reaguje na nepravdivé informace v MFD 20.10.2004
Elektronické rezervace v systému AMSBUS. V souvislosti s licencemi pro linku Praha-Liberec uvedla MFD nesprávné informace o současných možnostech předprodeje u stávajícího dopravce
Čtvrtek, 21. říjen 2004, dabra
Elektronické rezervace v systému AMSBUS
V uplynulém týdnu se v souvislosti s neudělením licence pro společnost Student Agency na provozování linky Praha-Liberec objevila v tisku (MFD 20.10.2004 1.a 2.strana Liberecký kraj) nepravdivá tendenční informace, že konkurence, kterou se pravděpodobně rozumí ČSAD Liberec a.s. má - na rozdíl od Student Agency - možnost nákupu jízdenky pouze v předprodejní kanceláři.

ČSAD Liberec a.s. dlouhodobě využívá k předprodeji jízdenek a místenek rezervační systém AMSBUS , který poskytuje možnost rezervací jak prostřednictvím internetu, tak i technologie wap. Ze statistiky prodejů plyne, že tato možnost je cestujícími využívána.

Letos v září byl podstatným způsobem rozšířen okruh kanceláří, kde lze rezervovanou jízdenku zaplatit a vyzvednout. Pokud cestující nemá snadný přístup k žádnému z více než stovky prodejních míst AMSBUS v České republice a na Slovensku, lze místenku po zaplacení prostřednictvím bankovního převodu zaslat poštou.

Redakce BUSportálu kontaktovala redakci MFD - autor Jan Sůra konstatoval, že nedopatřením došlo v článku k nepřesnostem.