Okresní soud v Táboře se zabývá dvěma trestnými činy – neoprávněné podnikání a řízení motorového vozidla bez oprávnění Josefa Kellera (dříve Šelepy). Aktualizováno.
Okresní soud v Táboře se zabývá dvěma trestnými činy – neoprávněné podnikání a řízení motorového vozidla bez oprávnění Josefa Kellera (dříve Šelepy). Aktualizováno.
Shodou okolností odešla v posledních dnech stížnost zákazníka na společnost Interbobikbus Živnostenskému úřadu ve Vímperku - stěžovatelce to doporučil BUSportál. Ze stížnosti vyplývá, že "pan ředitel" autobus v říjnu 2007 opět řídil.

24.2. 20:30. Pan Keller se k článku e-mailem vyjádřil s tím, že si nepřeje vyjádření uveřejnit. Uveřejňuji pouze odpověď BUSportálu na tento e-mail, kde redakce vyjadřuje svoje stanovisko:
"Dobrý večer.
Bohužel - nemohu si pomoci, s Vámi a Vašimi aktivitami mám neustálé problémy, které dokonce ohrožují moji dobrou pověst. Stížnost na Vás byla spojena s nalezením kontaktu na Vaši firmu právě na BUSportálu.
Udělala jsem pro Vás, co se dalo, ale objektivní skutečnosti mne přesvědčují o tom, že přes Vaše zřejmě dobré úmysly se Vám nedaří být seriózním dopravcem.
Úplně nejradši budu, pokud o Vás už nikdo nebude psát, nikdo si na Vás nebude stěžovat - prostě o Vás už neuslyším.
Koneckonců jste mi ani sám neřekl, že jste si změnil jméno."
Dagmar Braunová.

taborsky.denik.cz - Tábor - 22.2.2008 - Neměl licenci ani řidičský průkaz, přesto provozoval autobusovou dopravu. Bylo mu jedenadvacet let, když mu v hlavně uzrál smělý plán: bude jezdit s autobusem. Že měl řidičské oprávnění jen na motorku, pro něj nebylo překážkou.

„Dnes vím, že to bylo špatné a lituju toho. Ke všemu jsem se doznal a dnes už vlastním licenci. Řidičský průkaz na autobusy stále nemám a ani teď mít nemůžu, ale už ani nikoho nevozím,“ přiznává dnes třiadvacetiletý Josef Keller trvale hlášený k pobytu v Dírné.

Okresní soud v Táboře se zabývá jeho dvěma trestnými činy – neoprávněné podnikání a řízení motorového vozidla bez oprávnění. V případu vystupuje přes třicet svědků, kteří s Josefem Šelepou, jak se tehdy ještě jmenoval, uzavřeli obchod. Někteří z nich stále čekají na proplacení faktur.

Mladík před dvěma lety usedal za volant autobusu a vozil děti po celé republice. Buď vlastním, nebo najatým autobusem od jiných dopravců. „Byl nám doporučen, vystupoval sebejistě jako majitel několika autobusů. Vezl děti do Jizerských hor, škola mu určitě zaplatila, ale on nám za autobus už ne,“ uvedl včera u soudu jednatel dopravní společnosti Pavel Šťastný.

Keller má na kontě několik podobných jízd na celém území republiky. O prázdninách roku 2006 přivezl i děti z Liberce do Doubí u Tábora.

„Objednali jsme si čtyři autobusy a zaplatili mu zálohy. Jaké však pro nás bylo překvapení, když nám ráno v den odjezdu poslal SMS zprávu, že dorazí jen jeden vůz. Vysvětlil nám, že ho přepadli, takže přišel o všechny tržby,“ řekla nám tehdy hospodářka tábora Lenka Žáková. Když se nemohli dočkat vrácení záloh a výlet pro děti do Třeboně mu museli zaplatit znovu, mozaika pochyb se začala rýsovat. Ucho se utrhlo, když po něm Žáková chtěla občanský průkaz. „Žádný neměl, že o všechny doklady přišel přepadením a vydaný náhradní má doma,“ uvedla tehdy hospodářka. To už na nic nečekali a okamžitě volali zdejší policii.

Čtyři měsíce ve vězení si už Keller odseděl za maření úředního rozhodnutí. „Když jsem vyšel, tak jsem si vyřídil živnost,“ řekl nám včera. Popírá však, že by si na své nelegální činnosti vydělal hodně peněz. „Sazba trestu se v tomto případě nepohybuje vysoko, pouze do jednoho roku,“ upřesnil předseda senátu Zdeněk Pořízek, který se včera nedočkal všech předvolaných svědků, a tak hlavní líčení odročil na další termín.
Více na taborsky.denik.cz