Premiéra městských autobusů MAN v Postupimi
Návštěvníci a obyvatelé Postupimi mohou obdivovat krajinu s hrady a historickými parky v nízkopodlažních autobusech od MAN. Od roku 2017 jich MAN dodal dvacetčtyři.
Pátek, 08. červen 2018, rebus
Společnost ViP Verkehrsbetrieb Potsdam GmbH každoročně přepravuje více než 34 milionů cestujících autobusem, tramvají nebo trajektem. Každý den vyjíždí 55 autobusů na 25 linek a 488 zastávek. Od konce roku 2017 jsou také v provozu autobusy MAN na celkem 305 kilometrů dlouhých linkách.
   
Pro  ViP, poskytovatele dopravní obslužnosti hlavního města spolkové země Braniborsko, je tato koupě pravděpodobně poslední s výlučně konvenčními pohony. Jeho autobusová flotila se skládá téměř výhradně z vozidel EURO 6, téměř polovinu tvoří autobusy MAN.

Prvních 15 autobusů MAN Lion´s City z bylo dodáno na konci roku 2017. Dalších devět vozidel následovalo v prvním čtvrtletí roku 2018.  Tři z autobusů MAN Lion´s City jsou sólo autobusy o výkonu 320 k (235 kW), které nabízejí 30 míst k sezení. Zakázka také osahuje dva třídveřové kloubové autobusy s 57 sedadly a 19 čtyřdveřových kloubových autobusů s 39 místy k sezení. Díky mnoha dveřím mohou cestující rychle a pohodlně nastupovat a vystupovat. MAN Lion´s City navíc bodují nízkou nástupní výškou, nízkopodlažním konceptem a nástupními pomůckami, díky nimž jsou autobusy pohodlnější pro starší lidi a cestující s kočárky. Dále jsou vozy ViP Verkehrsbetrieb Potsdam GmbH vybaveny informačním systémem, monitory TFT, monitorovacími systémy a cílovými displeji.

Výkonem 360 k (265 kW) poskytují kloubové autobusy řidiči potěšení. K tomu přispívá ergonomický kokpit s logicky uspořádanými ovládacími prvky. Městské autobusy MAN mají i nízkou spotřebu paliva, nízké emise výfukových plynů a nízkou hlučnost. To byla pro ViP důležitá kritéria, která zvýší kvalitu života místních obyvatel.

Údržbu a servis autobusů zajišťuje MAN Bus TopService v servisním centru Berlin-Spandau. Koncept služby je individuálně přizpůsoben potřebám zákazníkak, pro hladký přechod na nová vozidla odborníci z MAN Academy a MAN ProfiDrive vyškolili zaměstnance společnosti ViP.

Zdroj: MAN