FlixBus zavádí nová spojení, z Prahy na hokejové MS i k jezeru Bled
Bledské jezero je ideální na koupání, rybaření či výlet. Od 26. dubna ho můžete navštívit s FlixBusem. Foto FlixBus
Nové spojení do Kodaně nočním autobusem 7x týdně, každý den  do Lince a přes Bled a Lublaň do Terstu. To je nová nabídka FlixBusu od 26. dubna.
Středa, 11. duben 2018, rebus
FlixBus rozšiřuje nabídku přímých spojení z Česka. Svými nočními autobusy propojí Prahu s dánskou Kodaní, dějištěm letošního mistrovství světa v hokeji. Nové spojení nabídne i ke slovniskému jezeru Bled, do Lublaně nebo italského přístavu Terst. 
 
Noční spoje do Kodaně začnou jezdit 26. dubna, z pražské Florence budou odjíždět každý den ve 20:40 hodin. Cesta potvrvá přibližně 13 hodin.

„Přímé spojení s Kodaní se bude hodit zejména hokejovým fanouškům, kteří se chystají mistrovství světa podpořit náš tým. Jedná se o noční spoje, cestující se mohou pohodlně vyspat a ušetřit za ubytování na místě. Autobusy na této trase budou samozřejmě jezdit každý den i po skončení mistrovství světa,“ říká mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová. Zpět z Kodaně budou autobusy vyjíždět v 18:15 a pojedou opět přes noc. FlixBus na tuto trasu nasazuje dvoupatrové autobusy s kapacitou 79 míst.

Hokejový šampionát proběhne od pátku 4. května do neděle 20. května v Kodani a Herningu. Čeští hokejisté začínají prvním zápasem proti Slovensku hned v sobotu 5. května. Skupina A, do které byli vylosováni, hraje v kodaňské Royal Aréně. Postupně se tak během 9 dnů potkají v základní skupině kromě Slováků ještě se Švédy, Švýcary, Rusy, Bělorusy, Francouzy a Rakušany. 

Z Prahy a Českých Budějovic se zákazníci FlixBusu nově dostanou také k jezeru Bled, do Lublaně nebo italského přístavního města Terst. Spoje budou odjíždět z Florence každý den v 21:50, z Českých Budějovic v 00:10 a do cílové stanice Terstu dorazí v 9:30.

Město Bled je oblíbený turistický cíl ve Slovinsku. Bledské jezero ledovcového původu je ideální na koupání, rybaření či výlet na ostrov s kostelíkem, který se nachází uprostřed jezera. Hojně navštěvován je také Bledský hrad tyčící se nad jezerem. Terst je italským přístavním městem u Jadranského moře blízko slovinských hranic. Kousek od Terstu se nachází jeden z největších majáků na světě Farro della Vittoria. Poblíž je možné navštívit i zámek Castello di Miramare, velmi podobný české Hluboké nad Vltavou a nacházející se přímo u moře.

Zdroj: FlixBus.cz