Elektrické autobusy Van Hool s bateriemi Proterra
Vývoj celoelektrického autobusu Van Hool probíhá v Belgii. K testování bude připraven už koncem letošního roku. Nové modely CE45X a CE35X se budou zatím vyrábět v Makedonii.
Pátek, 12. leden 2018, rebus

Nové celoelektrické modely Van Hool CX45E a CX35E budou postaveny na platformě CX a budou vybaveny  bateriemi s technologií Proterra E2 a plně elektrickým pohonem. Každá společnost -  ABC Companies, Van Hool a Proterra - se zavázala v rámci partnerství "CX Electric Vehicle" k technologickým inovacím.

Vozidlo bude navrženo a vyvinuto v závodě společnosti Van Hool v Belgii a tam budou také postaveny první prototypy. V současné době jsou dieselové modely CX45 a 35 vyráběny ve Skopje v Makedonii, výroba CX45E bude probíhat zatím také tam.
Po dokončení výrobního závodu společnosti Van Hool ve Spojených státech budou podle požadavku společnosti Buy America objednávky na elektrické modely plněny na americké půdě.

Partneři projektu oznámili, že reagují na poptávku po řešení s nulovými emisemi, které mohou zlepšit kvalitu životního prostředí, snížit provozní náklady a současně přinášejí veškerý výkon, spolehlivost a bezpečnost výrobků řady Van Hool CX. Rozhodnutí nabízet plně elektrický výrobek je odrazem měnících se potřeb trhu v oblasti čisté energie, udržitelných řešení dopravy a zelené technologie preferované zákazníky po celém světě.

Oba modely řady CX budou nabízeny s technologií baterií Proterra E2. Konstrukce vozu Van Hool CX45E bude navržena pro nejvýkonější eBus na dlouhé vzdálenosti na americkém trhu.

Vývoj vozidel již probíhá. K testování bude elektrický autobus CX45E připraven v továrně Van Hool koncem roku 2018, dodávky začnou od roku 2019. Model CX35E bude představen krátce poté. Všichni partneři očekávají velký zájem o nový produkt.

Zdroj: Busworld