V Pekingu si rozbalili 350 vánočních elektrobusů BYD
V Pekingu bude jezdit 284 autobusů délky 10,5 metrů typu K8 a 66 autobusů délky 8 metrů K7. Foto chinabuses.org
Další
Na autobusovém terminálu Majuqiao v Pekingu převzala městské elektrické autobusy společnost Beijing Hengji Passenger Transportation.
Čtvrtek, 28. prosinec 2017, rebus
25. prosince na autobusovém terminálu Majuqiao v Pekingu proběhla velkolepá ceremonie. Společnost Beijing Hengji Passenger Transportation Co. uvedla do provozu 350 elektrických městských autobusů BYD. Ty jsou součástí projektu Tongzhou District (jeden z okresů v Pekingu, rozkládá se na ploše přes 900 kilometrů čtverečních) vybudování nového systému veřejné dopravy založeného na elektrickém pohonu.

V Pekingu (provozuje více než 1 200 autobusových linek) bude jezdit 284 autobusů délky 10,5 metrů typu K8 a 66 autobusů délky 8 metrů K7. Vozidla splňují vysoké technologické a bezpečnostní standardy. Řidiči kromě řady dalších funcí ovládají snadno svá vozidla na jeden stisk pomocí inteligentních klíčů. Pasažérům nabídnou pohodlí při cestování nejen díky elektronicky řízenému vzduchovému zavěšení umožňujícímu vystupovat a nastupovat pohodlně.

V budoucnu bude v Pekingu jezdit ještě více elektrických městských autobusů BYD, které pomohou hlavnímu městu bojovat proti znečištění ovzduší. Začátkem tohoto roku zahájil Peking "Clean Air Action Initiative 2017". Díky tomu dorazilo do Tongzhou 350 elektrických městských autobusů BYD, které poskytnou místním občanům ekologičtější dopravu.

BYD je lídrem v rozvoji a výrobě baterií a elektických motorů. V roce 2017 získal China Auto Industry Technological Innovation Award. Od roku 2008 žádný jiný výrobce v tomto odvětví takové vysoké ocenění nezískal.

Zdroj: chinabuses.org
Na autobusovém terminálu Majuqiao v Pekingu převzala městské elektrické autobusy BYD společnost Beijing Hengji Passenger Transportation. Foto chinabuses.org