MAN Truck & Bus Czech Republic měl na CZECHBUSU dva nové zájezdové autobusy
MAN Truck & Bus Czech Republic měl na CZECHBUSU dva nové zájezdové autobusy.
Další
MAN Lion’s Coach a NEOPLAN Tourliner jsou na českém trhu novinkami pro delší linky nebo na cesty do dovolenkových destinací.
Středa, 29. listopad 2017, rebus
Podle výrobce byla podnětem k výrobě nového autobusu MAN Lion’s Coach zpřísněná norma o převrácení ECE R66.02. Výsledkem je autobus, který kromě bezpečnostních standardů je i hospodárný a spolehlivý. Překvapí i nadčasovým designem. Přední světlomety mohou být, stejně jako sériová zadní světla, kompletně v provedení LED. Mimořádně markantní je u nových světlometů pro značku typické denní svícení ve formě LED pásky, které funguje i jako blinkr. V novém MAN Lion´s Coach je optimalizovaný hnací řetězec Euro 6. K dispozici je řada asistenčních systémů, jako je topografický tempomat MAN EfficientCruise s funkcí „plachtění“ EfficientRoll, odstupový tempomat ACC, asistent jízdy v pruzích LGS či MAN Attention Guard. Navíc se o vysoký jízdní komfort a lepší jízdní vlastnosti i vyšší bezpečnostní parametry starají tlumiče nové generace a optimální naladění podvozku.
 
MAN Lion’s Coach je k dispozici je ve třech délkách: 12 101 mm, 13 361 mm a 13 901 mm na dvou resp. třech nápravách a 13 091 mm na dvou nápravách.

Další člen rodiny NEOPLAN - nový Tourliner. Vysoký komfort cestování, moderní technika, hospodárná řešení a výrazný, aerodynamický design dělají autobusu NEOPLAN Tourliner jméno. Svoji příslušnost k rodině NEOPLAN prokazuje nový NEOPLAN na první pohled výrazným čelní sklem i výrazným světlometům a již vícekrát oceňovaným Sharp-Cut-Designem. V barevně sjednoceném interiéru čeká cestující dostatek světla a pocit prostoru, k čemuž přispívají i převislé odkládací police na zavazadla. Barevný koncept  sází na silné kontrasty šedivých a béžových tónů a vytváří tím příjemné ma pohodové prostředí. Řidič najde v novém NEOPLAN Tourlineru ergonomicky optimalizované pracoviště. Roli zábavného spolucestujícího plní druhá generace informačního systému Multi Media Coach (MMC) ve dvou možných provedeních MMC Basic či MMC Advanced
NEOPLAN - nový Tourliner.