VDL Bus & Coach rozšiřuje řadu bezemisních vozidel s MidCity Electric
VDL Bus & Coach rozšiřuje řadu bezemisních vozidel s MidCity Electric.
Vývoj VDL MidCity Electric je dalším důležitým krokem v rozšíření rozsahu elektrických autobusů s nulovými emisemi.
Čtvrtek, 24. srpen 2017, rebus

VDL MidCity Electric splňuje požadavky na přepravu malého počtu cestujících, takže i nízkokapacitní segment může využívat čisté, tiché a efektivní autobusy.

S celkem 92 elektrickými autobusy Citea, které jsou v každodenní provozu a ujedou více než 3 miliony elektrických kilometrů, je společnost VDL Bus & Coach evropským lídrem na trhu v oblasti veřejné autobusové dopravy s nulovými emisemi. Při přípravě zákaznických řešení při přechodu z nafty na elektriku přebírá stále častěji odpovědnost nejen za dodání autobusů, ale i za celý systém včetně instalace nabíjecích stanic.

VDL MidCity Electric
Aby společnost VDL Bus & Coach mohla vyhovět přáním a požadavkům dopravců během přechodu na veřejnou autobusovou dopravu s nulovými emisemi vyvíjí MidCity Electric. Tento plně elektrický minibus o délce 8 metrů je ideální nejen pro zajištění bezemisních městských center, ale je také pro dopravu v řídce osídlených oblastech. Autobus má sníženou podlahu, která usnadňuje přístup pro všechny cestující, včetně těch na invalidním vozíku. Navíc rozšíření podvozku umožňuje velkou flexibilitu v typu a počtu sedadel. Model MidCity Electric je vybaven baterií o výkonu 87 kWh s akčním rádiusem až 220 km.
 
VDL Bus & Coach představí nový elektrický model MidCity v průběhu roku 2018.

Zdroj: VDL Bus & Coach