Osm kloubových autobusů Solaris v Norimberku
V první polovině dubna dodal Solaris Bus & Coach osm autobusů Urbino 18 dopravci VAG Verkehrs-Aktiengesellschaft.
Pondělí, 15. květen 2017, rebus

Všechny nové Solarisy mají dynamický a ekonomický motor DAF / PACCAR MX-11 240 H1 (240 kW), který splňuje emisní normy Euro 6. Převodovku Voith Diwa 6, vybavenou programem snižujícím spotřebu paliva ECO. Nápravy dodala společnost ZF.

Moderní a ekologické Solarisu jsou vybaveny řadou komfortních a bezpečnostních funkcí. Jedná se o celkovou klimatizaci, vnitřní osvětlení LED technologií s červeným světlem varujícím blikáním při manipulaci s dveřmi. V autobusech je nainstalován monitorovací systém Derovis, který tvoří devět kamer s rekordérem a monitorem umístěném nad sedadlem řidiče. Díky těmto zařízením mohou řidiči lépe sledovat výstup a nástup cestujících, zpětné kamery jsou velkým pomocníkem při manévrování s vozidlem při couvání.

Nové kloubové Urbino jsou dlouhé 18 metrů. Kapacita autobusu je 37 míst k sezení s dalších sedm sedadel je sklápěcích. V závislosti na jejich využití může prostor pro cestující mít 88 míst a až 99 stojících.

Solaris do Norimberku dodává autobusy od roku 2005. Zatím dodal VAG 20 vozidel z celkové flotily 178 vozů. Osm nových kloubových autobusů má stát asi 2,5 milionu eur a byly spolufinancovány státem Bavorsko. VAG je členem Regionálního dopravního systému Norimberk (VGN)

Zdroj: Solaris Bus & Coach