Továrna IVECO v Madridu dosáhla Zlaté úrovně v programu Výroby světové třídy
Madridská továrna vyrábí těžkou řadu vozidel IVECO, která se skládá z Nového Stralisu NP a XP a řady Trakker pro celosvětový trh.
Čtvrtek, 20. duben 2017, rebus

Továrna IVECO ve španělském Madridu je první výrobní továrnou CNH Industrial Group, která dosáhla na zlatou úroveň v programu Výroby světové třídy (WCM) - jednoho z nejvyšších standardů integrovaného managementu výrobních závodů i procesů. Díky tomuto ocenění je tato továrna nyní nejlépe hodnoceným závodem celosvětově, v rámci všech 64 výrobních závodů společnosti.

Pierre Lahutte, prezident značky IVECO, řekl: „Jsme velmi pyšní na továrnu v Madridu a její Zlatou úroveň WCM. Jedná se o obrovský úspěch, který by nebyl možný bez spolupráce, oddanosti a houževnatosti všech zde v továrně. Učinili jsme důležité investice do těchto prostor a díky kontinuální snaze všech lidí, kteří jsou zapojeni do výroby, jsme kompletně přepracovali výrobní procesy. Výsledkem je nejvyšší kvalita ve své třídě u každého jednoho vozidla, které opouští výrobní továrnu.“

Tom Verbaeten, hlavní referent pro výrobu skupiny CNH Industrial, dodal: „Na přepracování všech procesů v naší továrně jsme začali pracovat před 10 lety a byla to neutuchající snaha kontinuálního zlepšování. Dnes je továrna na absolutním vrcholu v rámci kvality výroby. Dosáhli jsme nejvyšší úrovně ve své třídě, ale to není pointou: je to počátek naší nové éry výjimečnosti a nadále budeme tvrdě pracovat na neustálém zlepšování procesů s cílem přinést našim zákazníkům tu nejlepší kvalitu v jejich nákladních vozech IVECO.“

Továrna v Madridu dosáhla nejlepších výsledků ve své historii v auditu WCM, je to výsledek zlepšení, která jsme implementovali během let, která se promítla do neustálého zvyšování bezpečnosti, vysoké kvality procesů a produktů a 100% úrovně servisu. Navíc, výjimečná zlepšení v oblasti ochrany životního prostředí vyústila v 53% redukci emisí CO2 za každé vyrobené vozidlo a továrna recykluje 99 % svého odpadu.

Většinu z těchto zlepšení se podařilo dosáhnout díky účasti zaměstnanců závodu v programu doporučení, v rámci něhož je madridský závod s 28 doporučeními na každého zaměstnance za rok celosvětovým měřítkem skupiny.

Továrna v Madridu: ze Španělska do celého světa
Madridská továrna IVECO je sídlem výroby a centra výzkumu a vývoje pro těžkou řadu značky Nový Stralis, obě naftové verze Stralisu XP a verze na CNG a LNG, Stralis NP a také Trakker. Flexibilní a kompletní proces výroby závodu umožňuje vyrobit až 300 000 různých verzí zmíněných vozidel. 87 % produkce je určeno na vývoz, především na evropské trhy, ale i do Afriky, Asie a Jižní Ameriky.
V továrně je zaměstnáno více než 2500 lidí, s nejvyšším poměrem zaměstnanosti žen ve španělském automotive sektoru: 21 %. V minulém roce získala cenu Excellence Award od Kaizen Institute v kategorii systémů trvalého zlepšování.

Madrid: továrna plná historie
IVECO získalo madridský výrobní závod v roce 1990, kdy převzalo historickou španělskou značku nákladních vozidel Pegaso. V roce 2016 slavila továrna 70. výročí značky Pegaso a činila čest jménu, které bylo hnací silou industrializace Španělska po mnoho let, prezentací limitované edice Stralisu.
Pegaso vzniklo v roce 1946 jako Empresa Nacional de Autocamiones (ENASA). Projekt rozlehlého výrobního závodu v Madridu byl zahájen okamžitě a první fáze stavby byla dokončena v roce 1955. Celková produkce značky Pegaso v Madridu od roku 1946 do 1990 dosáhla 405 000 jednotek. V roce 2008 dosáhl závod pod jménem IVECO Pegaso milník jednoho milionu prodaných vozidel.

IVECO a jeho závazek Španělsku
Druhá továrna IVECO ve Španělsku, umístěná ve Vallodolidu, patří mezi nejlepší ze všech 64 továren společnosti CNH Industrial na světě, ke zlaté úrovni jí chybí pouhý bod.
V roce 2012 se IVECO rozhodlo umístit veškeré své aktivity spojené s těžkou řadou do Španělska, což znamenalo zdvojnásobení výroby v zemi. Od té doby investovalo 500 milionů eur do španělských závodů a jeho cílem je nadále zvyšovat produkci a specializace obou továren – v Madridu i Valladolidu.

IVECO
IVECO je značkou společnosti CNH Industrial N.V., světového leadera v oblasti Capital Goods, kótovaného na burze v New Yorku (NYSE: CNHI) a na burze Mercato Telematico Azionario Borsa Italiana (MI: CNHI). IVECO vyvíjí, vyrábí a prodává široké spektrum lehkých, středně těžkých a těžkých užitkových vozidel, terénních nákladních vozidel a vozidel pro použití v misích mimo silnice.

Široká nabídka produktů této značky zahrnuje model Daily, vůz hmotnostního segmentu 3-7,2 tuny, Eurocargo v rozmezí 6-19 tun, Trakker (určený pro terénní úkoly) a Stralis, oba nad 16 tun. Značka IVECO Astra navíc vyrábí terénní nákladní vozy, vozy s vyklápěcí korbou a kloubovým přívěsem nebo bez něj a další speciální vozidla.

IVECO zaměstnává po celém světě téměř 21 000 lidí. Provozuje výrobu v sedmi státech v Evropě, Asii, Africe, Oceánii a Latinské Americe, kde vyrábí vozy vybavené nejnovější a nejpokročilejší technologií. 4 200 prodejních a servisních míst ve více než 160 zemích garantuje technickou podporu, kdekoli je vozidlo IVECO nasazeno.

Zdroj: IVECO