Tisíc autobusů MAN zajišťuje veřejnou dopravu v Kapském Městě
Předání tisícího autobusu MAN
Další
Jihoafrická dopravní společnost Golden Arrow Bus services spolupracuje s MAN již 15 let.
Čtvrtek, 16. březen 2017, rebus

Tisící autobus MAN byl v minulých dnech slavnostně předán za účasti provinčního ministra dopravy Donalda Granta, který ocenil dlouhodobou spolupráci MAN a GABS vedoucí k zajištění dopravy v Kapském městě na vysoké úrovni. Nezávislý průzkum provedený mezi cestujícími GABS ukázal, že drživá většina je se službami společnosti spokojena. Většina z těchto cestujících vydělává jen minimální mzdu, proto je pro ně životně důležité, aby dopravní služby byly dostupné. Spolupráce obou firem i na vývojových řešení umožnilai podstatné snížení spotřeby paliva. Díky tomu je GABS schopen nabízet jízdné za dostupné ceny.

Autobus MAN Lion’s je dvounápravový, s motorem 257 kW a má 65 sedadel. Je navržen tak, aby zvládal náročnou topografii trasy. Všechny autobusy MAN Lion’s Explorer (které tvoří převážnou část flotily GABS) jsou navrženy speciálně pro africké podmínky a splňují i normy týkající se bezpečnosti, včetně konstrukční pevnosti karosérie při převrácení, pevnosti sedadel a kotvení, i požadavky na nouzové východy.  Karosérie je podobná jako u obvyklých městských a meziměstských autobusů.

Společnost Man Truck and Bus Ltd. se sídlem vedení v Johannesburgu disponuje v Jižní Africe dvěma továrnami s celkovým počtem kolem 1 000 zaměstnanců. Na výrobě se podílí více než 80 % místních obyvatel, čímž MAN podporuje zaměstnanost obyvatel a zvyšuje jejich kvalifikaci. V Pinetownu jsou vyráběna nákladní vozidla značek MAN a VW, stejně jako podvozky autobusů MAN. V Olifantsfontainu jsou potom autobusové podvozky kompletovány s karosériemi.

Zdroj: busworld.org

Jeden z autobusů MAN v Kapském Městě
Terminál GABS
Jeden z autobusů MAN
... :)
Autobusový terminál Kapské Město
Kapské Město je druhým největším městem v Jihoafrické republice a hlavním městem provincie Western Cape. Sídlí zde parlament a vládní instituce. Je to moderní kosmopolitní a turistické město na úpatí kilometr vysoké stolové hory.
Kapské Město