Trolejbusy ze Škody Electric míří do Českých Budějovic
Trolejbus pro město České Budějovice, foto ŠE
Další
Městskou hromadnou dopravu doplní dva komfortní trolejbusy Škoda 27 Tr se zabudovaným bateriovým pohonem.
Pondělí, 06. březen 2017, rebus

Plzeňská Škoda Electric uzavřela kontrakt na dodávku nových trolejbusů pro České Budějovice. Dodávka společnosti pro jihočeský dopravní podnik představuje zakázku za více než 30 milionů korun.

„Jedná se o dva trolejbusy typu Škoda 27 Tr. Vozidla budou velmi komfortní - nabídnou například klimatizaci prostoru pro cestující i řidiče. Díky zabudovanému pomocnému bateriovému pohonu budou moci vozy jezdit i mimo trolejové vedení,“ říká Radek Kapr, obchodní manažer Škoda Electric.

Škoda tímto kontraktem navazuje na předchozí dodávky trolejbusů pro České Budějovice. Celkově již Škoda Electric vyrobila pro jihočeskou metropoli od roku 2005 více než 30 vozidel. „Kromě Českých Budějovic jezdí škodovácké trolejbusy v dalších dvanácti městech České republiky, například Hradci Králové, Teplicích, Plzni nebo v Ostravě,“ doplňuje Radek Kapr.
 
Za dobu existence trolejbusové výroby dodala Škodovka na tuzemský i zahraniční trh více než 14 tisíce trolejbusů. České trolejbusy jezdí ve zhruba třiceti zemích světa – v Evropě, Asii a v severní Americe. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů představila Škoda Electric dva typy nových bateriových elektrobusů. Na konci listopadu loňského roku například firma uspěla ve výběrovém řízení na dodávku elektrobusů pro společnost Arriva Morava. Ta bude vozidla provozovat v Třinci v rámci tamního systému městské hromadné dopravy. Škoda Electric se zabývá konceptem ekologických vozidel dlouhodobě a je synonymem pro ekologickou bezemisní dopravu.

Zdroj: Škoda Electric

Trolejbus pro Arrivu Morava na veletrhu Czechbus 2016, foto Busportál
Trolejbus pro Arrivu Morava na veletrhu Czechbus 2016, foto Busportál
Trolejbus pro Arrivu Morava při slavnostním představení na veletrhu Czechbus 2016, starostka města Třinec a ředitelka Arriva Morava, foto Busportál