Společná integrace veřejné dopravy v oblasti Podřipska
S Pražskou integrovanou dopravou na Říp a do Roudnice nad Labem a s Dopravou Ústeckého kraje do Mělníka.
Čtvrtek, 15. prosinec 2016, rebus

Od 3. ledna 2017 se do systému Pražské integrované dopravy (PID) zapojí 6 nových autobusových linek v oblasti Podřipska a dojde k rozšíření integrace na železnici. Nově bude do Pražské integrované dopravy částečně zapojeno město Roudnice nad Labem v tarifním pásmu 7 a dalších 17 obcí na území Středočeského i Ústeckého kraje. Papírové jízdní doklady PID bude nově možné použít také na 5 autobusových linkách Dopravy Ústeckého kraje (DÚK). Podobně bude možné nově použít papírové jízdní doklady DÚK na všech 6 autobusových linkách PID v oblasti.

Rozsahem mezikrajské spolupráce mezi Prahou, Středočeským a Ústeckým krajem se jedná o ojedinělý dopravní projekt, jehož cílem je vytvořit optimální podmínky pro to, aby obyvatelé okolních krajů přijížděli do hlavního města primárně hromadnou dopravou.

S jízdenkami PID i DÚK bude možné přestupovat mezi různými dopravními prostředky dle potřeby. Tarif PID dělí oblasti do pásem, tarif DÚK do zón. Jízdenky jsou omezené pouze svou časovou a pásmovou/zónovou platností. Jízdenky lze nejjednodušeji zakoupit u řidičů autobusů. Pro častější cestování se vyplatí pořízení předplatného jízdného. Systém PID nabízí jízdenky na zvolená pásma na 30 nebo 90 dnů, v systému DÚK lze zakoupit časové jízdenky se 7 nebo 30denní platností. Vybrané jízdní doklady PID a DÚK budou v oblasti vzájemně uznávány. Jízdní doklad druhého integrovaného systému ale bude možné využít pouze, pokud má cestující jízdenku již označenou (při přestupu), nebo má-li předplacenou jízdenku (v papírové podobě). Řidiči autobusů PID (linky 4xx) budou vydávat pouze jízdenky PID, podobně řidiči autobusů DÚK (linky 6xx) vydají pouze jízdenky DÚK.

Veškeré potřebné informace o projektu včetně jízdních řádů a mapy oblasti lze najít na webové stránce www.ropid.cz/integrace-roudnice-2017.
Další informace o Pražské integrované dopravě:
www.ropid.cz
Další informace o Dopravě Ústeckého kraje:
www.dopravauk.cz 

Autobusové nádraží Mělník
Autobusové nádraží Roudnice nad Labem
Mapa linkového vedení Podřipsko