Cyklobusy BusLine odstartovaly sezónu 2015 do Krkonoš, Jizerských hor
Foto BusLine
Další
i Českého ráje V rámci turistických linek budou o prázdninových sobotách provozovány i „retro spoje“ na trase Turnov – Libuň – Jičín.
Neděle, 31. květen 2015, dabra
Do srdce Krkonoš, Jizerských hor i Českého ráje se cestující s jízdními koly dostanou díky pohodlným turistickým linkám, které již několik let BusLine provozuje. V rámci turistických linek budou o prázdninových sobotách provozovány i úspěšné „retro spoje“ na loňské osvědčené trase Turnov – Libuň – Jičín s přestupem na historické vlakové spoje v Libuni.

V sobotu 30. května 2015 opět vyrazil tradiční páteřní „Krkonošský cyklobus“ po trase Harrachov – Rokytnice n. J. – Jilemnice – Benecko – Vrchlabí – Janské Lázně – Pec p. S. – Pomezní Boudy. Spoje na červené krkonošské cyklolince jezdí o víkendech od 30. května do 28. září 2015 a o prázdninách i v pracovních dnech. Dopravu po stejné trase v opačném směru (ráno z Pomezních Bud a odpoledne z Harrachova) zajišťuje dopravce OSNADO/Arriva.

Od 31. května až do 28. září je v provozu denně i cyklobus na žluté lince z Jilemnice na Mísečky. Krkonošskou trasu z Harrachova na Pomezní Boudy obsluhuje linkový autobus s přívěsem, který pojme až 23 kol.

Od 16. května až do 28. října je denně k dispozici také pravidelný turistický autobus z Horních Míseček na Zlaté návrší, ke kterému o prázdninách přijede denně i pár spojů z Rokytnice.

V Českém ráji zůstávají zachovány základní loňské trasy turistických autobusů, a sice Turnov – Jičín a zpět přes Vyskeř i přes Kacanovy, Semily – Rovensko – Jičín a Semily – Vyskeř – Turnov – Malá Skála – Kozákov – Semily. Provoz českorájských turistických autobusů lodstartoval 30. května červenou linkou Turnov – Vyskeř - Jičín a postupně se pak rozvine od 1. 7. V Českém ráji BusLine provozuje městské autobusy s velkým prostorem pro kočárky a vozíky, který je k dispozici i pro kola. Na jedné lince tak lze přepravit až 15 kol.

Už od 25. dubna provozuje BusLine víkendový cyklobus z Jablonce nad Nisou na Jizerku přes Bedřichov – Hrabětice - Josefův Důl - Tanvald – Desnou a Souš. I letos mohou cyklisté využít dvou odpoledních párů spojů mezi Jizerkou a železniční stanicí v Kořenově, které zajišťují přípoje na vlaky. Cyklistickou sezónu v Jizerských horách zhájil dopravce i provozem cyklobusu na Bedřichov z Jablonce nad Nisou, Liberce a z Turnova s možností projet se po cyklotrasách v srdci Jizerských hor.

BusLine v případě včasného avíza ze strany větší skupiny cestujících s koly dokáže zajistit posilový cyklobus.

Krásy Českého ráje v historických autobusech

Po úspěšných loňských retro jízdách se BusLine rozhodl v této tradici pokračovat. Retro spoje v podobě historických autobusů 706 RTO a ŠL 11 budou k dispozici v loňské trase Turnov-Libuň-Jičín s přestupem na historické vlakové spoje s parním provozem v Libuni o sobotách 11. 7., 25. 7., 8. 8. a 29. 8.

Více na www.busline.cz">

Z TZ BusLine
Foto BusLine
Foto BusLine
Foto BusLine