Veterán bus Kříž
Plakát o konání události.
Další
Čtvrtý ročník oblíbené akce, na které se prezentují různé historické autobusy, automobily, ale i motocykly, se uskutečnil 21. srpna v Telnici.
Pondělí, 23. srpna 2021, ertl
Akce byla zahájena úderem desáté hodiny, kdy proběhlo zahájení rodinou Křížových, poděkováním všem účastníkům a následovala prohlídka každého vystaveného exponátu. Kromě řady autobusů RTO byly k k vidění také tři autobusy Karosa ŠL11 a jedno RO (od pana Trlici).

Každoročními stálicemi jsou autobusy pana Jana Trlici, který přivezl všechny své exponáty. Dále se na akci ukázaly i RTO od společnosti Arriva Morava, "Bobík" Jiřího Kaduly a dalších soukromých osob.

Mimo autobusy mohli návštěvníci vidět i nákladní automobily, jako byla například armádní Praga V3S, nákladní Škoda na přepravu lahví a sudů s pivem, nákladní LIAZka, zametací vůz Praga nebo hasičský automobil Škoda.

Motocykly zastupovala značka ČZ a Jawa, venku před místem konání byly k vidění i zahraniční. Z osobních vozů si návštěvníci mohli prohlédnout vozidla česká (Tatra, Škoda), ale i zahraniční výroby (GAZ, Volkswagen nebo Fiat).

Ve 14 hodin vyrazil průvod autobusů do Slavkova u Brna na zámek. Pro cestu Bobíkem (ŠL11) se bylo nutno nahlásit. Zpátky do Telnice autobusy odjely v 16 hodin.

V 18 hodin byl zajištěn program pro děti a ve 20 hodin večerní zábava.

Celkově akce byla naprosto výborná a profesionálně zorganizovaná. Za rok na viděnou.

Kostra autobusu, která pravděpodobně čeká na renovaci.
Nákladní automobil Praga V3S.
Motocykl ČZ.
Zametací vůz Praga.
RTO společnosti Arriva Morava.
GAZ Čajka.