První elektrické autobusy Irizar v Bulharsku
BurgasBus obnovuje svou flotilu autobusů. Vozy mají prosklené boční stěny. Foto Irizar
Další
Čtvrté největší město v zemi, Burgas, uvádí do provozu první autobusy s nulovými emisemi. 44 sólo i článkových Irizar ie bus přijede do konce března 2022.
Pondělí, 25. října 2021, rebus
Pro Irizar jde o první projekt elektromobility v Bulharsku, stejně jako pro Burgas. Dva autobusy s nulovými emisemi nejnovější generace a nabíjecí infrastrukturu Irizar představil ve středu 20. října se v sídle dopravní společnosti BurgasBus.

Pro třicet čtyři 12 metrových a deset 18 metrových autobusů nechal BurgasBus vybudovat 44 interoperabilních nabíječek ECI-100 od Jema Energy (od Irizar Group). Vozy se budou nabíjet 5 hodin a ujedou přes 200 kilometrů.

Autobusy jsou vyvedeny v modré barvě v moderním a atraktivním designu, interiér je vybaven řadou inovativních prvků pro vylepšení prostoru pro cestující, včetně filtru pro čištění vzduchu, a mají velké prosklené boční strany.

Čtvrté největší město v Bulharsku je rozhodnuto elektrifikovat svůj autobusový park. "Pro Irizar je ctí být u tohoto prvního inauguračního projektu elektromobility. Město se zavázalo k energetické transformaci a udržitelnosti, snížení emisí CO2 a snížení hladiny hluku. Jsme hrdí na první příležitost být v Bulharsku a v tomto krásném městě s naší vlastní evropskou technologií. Burgas se tak připojuje k Paříži, Londýnu, Schaffhausenu, Frankfurtu, Düsseldorfu a další řadě měst s řešeními elektromobility Irizar,“ uvedl Imanol Rego, generální ředitel Irizar e-mobility.

Díky prosklených bočním plochám je interiér světlý a vzdušný. Foto Irizar
Volvo electric