Pardubický kraj a IVECO podporují Střední školu technickou ve Vysokém Mýtě
Střední škola technická Vysoké Mýto
Další
Pardubický kraj, IVECO Česká republika a Střední škola technická Vysoké Mýto se dohodli na další podpoře odborného vzdělávání v regionu. Školu založil Josef Sodomka.
Středa, 10. března 2021, rebus
Technické školy jsou pro místní firmy v Pardubickém kraji velmi důležité, protože jim vytváří potenciální zaměstnance, kterých je v současné době na trhu práce poměrně málo. IVECO chce v žácích probudit tvůrčí činnost, kterou podpoří formou různých soutěží, táborů a jiných volnočasových aktivit. „Naše škola ve spolupráci se zájmovými organizacemi již pracuje na konceptu příměstských táborů. Myšlenku o pořádání soutěží pod hlavičkou společnosti IVECO vítám a budu ji všestranně podporovat," uvedla ředitelka Střední školy technické ve Vysokém Mýtě Jitka Jiskrová.

IVECO školu podporuje i jinak, v prosinci dostala nářadí pro praktickou výuku studentů technických oborů a na začátku února 2021 čtyřicet počítačů s příslušenstvím. Dnešní střední škola byla založena v roce 1948 jako výukové středisko soukromé karosářské firmy Josefa Sodomky. Dnes nabízí výuku technických oborů jako mechanik strojů a zařízení, PC grafika ve strojírenství, karosář, nástrojař, autolakýrník, ale i čalounictví.

 S pomocí finanční podpory Pardubického kraje škola na konci loňského roku dokončila rekonstrukci sociálního zázemí a koridoru spojujícího budovu školy s prostory dílen odborného výcviku. Kraj poskytl na rekonstrukci sociálního zařízení spojenou s úpravou kanalizace celkem 3,3 milionu korun.

Kraj bude ve spolupráci se společností IVECO i nadále pokračovat ve zkvalitňování výuky a prostředí škol napříč celou vzdělávací soustavou, stejně tak v organizování soutěží odborných a technických dovedností. „Chtěli bychom jednoznačně spolupráci v oblasti školství posílit, protože pro studenty technicky zaměřených škol je odborná praxe v podniku nenahraditelná. Naproti tomu tyto podniky si zase snadněji najdou své zaměstnance," říká krajský radní pro oblast školství Josef Kozel.Škola nabízí technické obory a zajišťuje praxi. Uplatnění v regionu se určitě najde. Foto Technická Vysoké Mýto
C.I.E.B.