IT-TRANS bude, ale jen virtuálně
Původně se měl veletrh o veřejné dopravě uskutečnit v německém Karlsruhe tradičně, za osobní účasti vystavovatelů i návštěvníků. Vzhledem k situaci s epidemií bude jen on-line.
Pátek, 30. října 2020, rebus
Trade Fair Centre v německém Karlsruhe zůstane od 1. do 3. prosince prázdné. Původně sice UITP ve spolupráci s Messe Karlsruhe byli připraveni zorganizovat tradiční veletrh. "Vzhledem k tomu, že pandemie COVID-19 nadále postupuje napříč Evropou a mnoha dalšími částmi světa, je bezpečnost všech zúčastněných prioritou číslo jedna. Jsme nuceni reflektovat změny. Přechodem na plně digitální vydání pro rok 2020 se řídíme také rozhodnutím stanoveným místními německými orgány," uvádí UITP.

"Význam digitalizace v sektoru veřejné dopravy je v posledních měsících ještě zřetelnější. Proto je IT-TRANS důležitou událostí a ekonomickým hnacím motorem pro globální komunitu mobility, ale především důležitou platformou pro diskuzi o vývoji digitálních nástrojů pro budoucí městskou mobilitu," řekl Mohamed Mezghani, Generální tajemník UITP.

Informace o on-line vydání pro rok 2020 ZDE
Bus2bus Berlín 2021