Busworld Europe 2021 je zrušen
Organizátoři oznámili rozhodnutí 19. března. Díky Covid-19 nelze zaručit vystavovatelům plnou návštěvnost. Příští vydání je v plánu od 7. do 12. října 2023.
Pátek, 19. března 2021, rebus
Busworld se rozhodl zrušit veletrh Busworld Europe 2021. Organizátoři dnes oznámili rozhodnutí "s bolestí v srdci".

„Pro tým Busworld je událost více než jen obchod, je to vášeň," uvádí tisková zpráva. "Když jsou zákazníci spokojení, je spokojen Busworld. Bylo učiněno vše, aby se toto rozhodnutí nemuselo udělat. Realitu však nelze změnit. Realitou v tuto chvíli je, že Busworld nemůže plně zaručit svým vystavovatelům, že návštěvníci výstavu navštíví v obvyklých počtech. Protože neexistuje způsob, jak předvídat cestovní omezení. A neexistuje způsob, jak měřit ochotu návštěvníků přijet, po negativním dopadu covid-19 na jejich obchodní výsledky trvající déle než rok. Existuje příliš mnoho nejistoty. Ačkoli vyhlídky byly na začátku roku pozitivní, slibovaná rychlost očkovacích kampaní, zejména v Evropě, nebyla vůbec splněna. A protože přípravy na účast na veletrhu začínají nejméně šest měsíců před konáním samotné výstavy, je to pro naše vystavovatele příliš mnoho otazníků".

Přestože z praktického hlediska byla možné veletrh s maximálním respektem k bezpečnosti všechuspořádat, dnes bylo přijato rozumné, ale tvrdé rozhodnutí. Busword 2021 se ruší v roce jeho 50. narozenin. Rozhodnutí bylo učiněno s plnou podporou hlavních vystavovatelů Busworld, s tím, že na příštím ročníků v roce 2023 budou jistě přítomni. „Některé menší, alternativní akce se mohou v "čase Busworld" v říjnu 2021 konat.“

Mieke Glorieux dodává: „Naše myšlenky směřují k celému odvětví, které již více než rok těžce trpí. Už jsme to řekli a stále říkáme, že jsme v tom všichni společně! Dnes vám přinášíme špatné zprávy, zítra je jiný den. Jsme flexibilní. A my se vrátíme!

Příští vydání Busworld Europe se bude konat v Bruselu od 7. do 12. října 2023.

Wi-Fi