Ostrava má nové trolejbusy
Ostravské trolejbusy mají nový nátěr. Foto Škoda Electric
Trolejbusy ze Škody Electric se brzy svezou v Ostravě. První vozy z celkem dvanácti kusů moderních nízkopodlažních trolejbusů odeslala plzeňská firma do severomoravské metropole na konci roku 2017.
Čtvrtek, 18. leden 2018,rebus

Ostravskému dopravnímu podniku dodáme celkem deset dvanáctimetrových vozidel Škoda 26Tr a dvě velkokapacitní vozidla 27Tr,“ sděluje obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr. Celková hodnota zakázky je více než 160 milionů korun. „Poslední  krátké trolejbusy dodáme zákazníkovi v únoru, velkokapacitní kloubové pak v březnu,“ říká projektový manažer plzeňské firmy Milan Norek.  

Cestující v Ostravě se mohou těšit na komfortní vozidla – trolejbusy budou například mít výkonnou klimatizaci a vytápění, stejně jako přehledný informační systém. „Vozidla typu 26Tr budou také vybaveny trakčními bateriemi a dopravce je tak může nasadit i na trasy, kde není trolejové vedení,“ doplňuje Radek Kapr.

Nová vozidla typu 27 Tr jsou navíc vybavená zařízením pro úsporu trakční energie, tzv. superkapacitory. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku.

Aktuální dodávka trolejbusů pro Ostravu navazuje na zatím poslední obdobný kontrakt z roku 2015, kdy Škoda Electric dodala tamnímu dopravnímu podniku 12 vozidel typů 26Tr a 27Tr.

Zdroj: Škoda Electric

Zpět