Skibusy pro milovníky zimních sportů vyjíždí do Jeseníků a Beskyd už na Štěpána
Severomoravské skibusy vyrazí na své trasy tradičně v úterý 26. prosince. Lyžaře a snowboardisty zavezou o zimních víkendech a svátcích až na vrcholky Beskyd a Jeseníků.
Pátek, 22. prosinec 2017,rebus
Z Ostravy, Nového Jičína, Olomouce, nebo Krnova zavezou o zimních víkendech a svátcích zájemce o zimní sporty až na vrcholky Beskyd a Jeseníků. Jezdit budou až do března, s výjimkou skibusu z Krnova, ten je plánován až do dubna.

„Cestující zaplatí za přepravu skibusem jízdné dle běžného kilometrického ceníku ARRIVA MORAVA a za přepravu lyží nebo snowboardu připlatí 7 nebo 10 korun, dle přepravní vzdálenosti,“ popisuje Pavla Struhalová, ředitelka Arriva Morava. „Lyže i snowboardy se ukládají ve všech našich skibusech do zavazadlového prostoru, aby se nikomu nic nestalo. Případně o uložení lyží na jiné místo rozhodne řidič,“ vysvětluje Struhalová.

Skibusy do Jeseníků
Jesenické skibusy budou jezdit od 25. nebo 26. prosince až do března 2017. Nabídnou celkem 3 trasy. Jedna linka pojede z Krnova, druhá z Ostravy, a třetí z Olomouce. Tyto tři skibusy dovezou lyžaře a snowboardisty až na Ovčárnu.

• Linka 850864: Krnov – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna. Pojede každý den od 25. prosince do 2. dubna

• Linka 910132: Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna. Pojede denně od 26. prosince do 30. prosince a o víkendech a svátcích od 6. ledna do 2. dubna.

• Linka 890727: Olomouc – Rýmařov – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna. Jede denně od 27. prosince do 30. prosince a o víkendech a svátcích od 6. ledna do 2. dubna.

Kromě skibusů mohou lyžaři, turisté a návštěvníci hor využít i celoroční kyvadlovou linku z Karlovy Studánky a Hvězdy na Ovčárnu.

Skibusy do Beskyd
Beskydské skibusy nabídnou 2 linky. Budou jezdit také od pondělí 26. prosince a sezóna jim skončí 11. března 2017. Dovezou cestující buď na Bílou v Beskydech z Nového Jičína nebo Ostravy, nebo dál na Bumbálku a do Rožnova pod Radhoštěm. Pojedou vždy o víkendech a svátcích. Navíc o vánočních prázdninách i o posledních třech pracovních dnech letošního roku.

• Linka 880650: Nový Jičín – Kopřivnice – Frenštát pod Radhoštěm – Čeladná – Bílá. Pojede od 26. prosince do 11. března, nejede na Silvestra a Nový rok.

• Linka 910126: Ostrava – Frýdlant nad Ostravicí – Bílá – Rožnov pod Radhoštěm. Pojede od 26. prosince do 11. března, nejede na Silvestra a Nový rok. 

Skibusy jsou běžné autobusové linky a k přepravě je mohou využít jak lyžaři, tak i ostatní cestující. „Skibusy se každoročně těší velkému zájmu, ty jesenické najedou každou sezónu přes 25 000 kilometrů, ty beskydské pak více než 10 000 kilometrů,“ doplňuje Pavla Struhalová. 

Jízdní řády skibusů.

Zdroj: Arriva
Zpět