Busportal HP

Busportal

Bratislavský dopravní podnik dovybavuje městské autobusy klimatizací
Třicet šest autobusů SOR NB 18 v Bratislavě má nově klimatizaci, obyvatelům se v těchto horkých dnech zvýšil komfort cestování. Montáž provádí česká společnost ZLINER.
Čtvrtek, 02. červenec 2020,rebus
Iveco Czech Republic opět Podnikem roku v autoprůmyslu
AutoSAP vyhlásil podvaadvacáté vítěze v soutěži Podnik roku v automobilovém průmyslu. V kategorii firem nad 250 zaměstnanců opět bodovalo Iveco Czech Republic.
Čtvrtek, 02. červenec 2020,rebus
TOP BUSportálu červen 2020
V červnu kraluje našemu žebříčku Plzeňsko - nový jednotný tarif, nový dopravce, nové autobusy. Velký zájem ale také vždy vzbudí historická vozidla, a psali jsme o nich v několika článcích.
Středa, 01. červenec 2020,rebus
ČESKÁ DOPRAVNÍ STAVBA & TECHNOLOGIE ROKU 2019
Prestižní celostátní soutěž vstoupila do 17. ročníku. Vzhledem k opatřením způsobených situací okolo COVID-19 byly posunuty termíny pro přihlášky.
Středa, 01. červenec 2020,rebus
Zelená mobilita v Taranto, připravuje se eBRT
První tendr na budoucí elektrický Bus Rapid Transit ve městě Taranto v Apulii. Na dvou linkách s délkou 71 kilometrů bude fungovat 50 kloubových e-busů.
Středa, 01. červenec 2020,rebus
Ministerstvo dopravy má kompletní vedení
Všechny čtyři sekce podle nové organizační struktury mají přesoutěžené pozice náměstků. Ve výběrových řízení uspěli Jan Sechter,  Lenka Hlubučková,  Ladislav Němec a  Jakub Kopřiva.
Středa, 01. červenec 2020,rebus
S prázdninami další nové přímé spoje do zahraničí
Od 2. července FlixBus obnoví spojení s Rumunskem a Ukrajinou, spojí také Prahu s dovolenkovými cíli na chorvatském pobřeží, rakouskými Alpani, jezerem Bled či italským Terstem.
Středa, 01. červenec 2020,rebus
Solaris dodá elektrický školní autobus
Školní prázdniny právě začaly. Solaris začíná s výrobou prvního školního elektrického autobusu pro Polsko. V říjnu vyjede v obci Godzianów.
Úterý, 30. červen 2020,rebus
Leo Express vyjede od 10. července autobusy do Chorvatska
Po vyprodaných vlacích RegioJet se do Chorvatska vydává i Leo Express, tentokrát autobusy. Z Prahy, Tábora nebo Českých Budějovic každý pátek a zpět v sobotu
Úterý, 30. červen 2020,rebus
Nový autobus Novo Citi Life pro pelhřimovskou MHD
ICOM transport po úspěšném zkušebním provozu na čtyřech městských linkách v Pelhřimově osmimetrový minibus od společnosti TURANCAR.CZ koupil.
Úterý, 30. červen 2020,rebus