Busportal HP

Busportal

Pro cestující

Na autobusových i trolejbusových linkách v Jihlavě vyjedou brzy nová vozidla
Do krajského města Vysočiny přijely první autobusy Solaris Urbino a v Plzni vyrazil na zkušební jízdy nový jihlavský trolejbus Škoda 32Tr z celkem deseti.
Pondělí, 13. červenec 2020,rebus
FlixBus obnoví přímé spojení do Itálie a Švýcarska, expanduje do Pobaltí
Z Prahy vyjede do dalších evropských měst. Na seznamu jsou Linc, Salzburg, Benátky nebo Zurich. Vrací se UNESCO linka. Nově začal s provozem ve Velké Británii a chystá se do do Litvy, Lotyšska a Estonska.
Středa, 08. červenec 2020,rebus
Se začátkem léta jezdí nové pravidelné autobusové linky
Na některých trasách po Česku přibylo nové spojení. Většina je víkendových, do Krkonoš přes Hradec a Dvůr Králové jede další spoj každý den.
Neděle, 05. červenec 2020,rebus
Zítra začíná výluka na lince C pražského metra
DPP opraví nejdelší úsek pražského metra na lince C v centru, za 9 dní vymění 588 pražců mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeum. Bude zavedena náhradní autobusová doprava.
Pátek, 03. červenec 2020,rebus
S prázdninami další nové přímé spoje do zahraničí
Od 2. července FlixBus obnoví spojení s Rumunskem a Ukrajinou, spojí také Prahu s dovolenkovými cíli na chorvatském pobřeží, rakouskými Alpani, jezerem Bled či italským Terstem.
Středa, 01. červenec 2020,rebus
Leo Express vyjede od 10. července autobusy do Chorvatska
Po vyprodaných vlacích RegioJet se do Chorvatska vydává i Leo Express, tentokrát autobusy. Z Prahy, Tábora nebo Českých Budějovic každý pátek a zpět v sobotu
Úterý, 30. červen 2020,rebus
Velký přehled cyklobusů 2020
Vyrazit po rovince nebo do kopců a rozhlédnout se po krásách našich regionů je zase o něco jednodušší. Většina linek s přepravou jízdních kol už vyjela. Aktualizováno o Jihočeský kraj.
Pátek, 26. červen 2020,rebus
FlixBus od čtvrtka obnoví spojení do Francie, z Brna do Splitu nebo Budapešti
Ještě před začátkem letních prázdnin, ve čtvtek 25. června, se vrací spojení mezi Prahou a Paříží, s Würzburgem, Karlsruhe, Štrasburkem a Mety. Vyjede také do Krakova a z Brna do Splitu a do Györu a Budapešti.
Středa, 24. červen 2020,rebus
Double-deckery v Ostravě vyjedou později
Koronavirus posunul termín dodání dvou patrových autobusů Scania. Na lince mezi ZOO a Dolními Vítkovicemi by se ale měly objevit ještě o prázdninách.
Úterý, 23. červen 2020,rebus
Fotonávrat ke změně krajského dopravce v Plzeňském kraji
Před týdnem proběhla v Plzeňském kraji ostře sledovaná výměna dopravců – dnes si „střídání stráží“ přiblížíme fotografiemi.
Neděle, 21. červen 2020,zdkre
Rošero P
IDOS