Busportal HP

Busportal

Koleje

Magdeburg vymění staré tramvaje za nové
Dopravní společnost Magdeburger Verhehrsbertriebe vyhlásila tendr na 35 vozidel s opcí na dalších 28. První nové tramvaje mají vyjet do ulic německého města v roce 2023.
Čtvrtek, 23. červenec 2020,rebus
Nové vídeňské metro X je připraveno na testování
První  vlak X-Wagen metra nové generace představily Wiener Linien a Siemens Mobility 2. července v závodě Siemens Simmering. Po testování by na linkách U1 až U4 měl vyjet v roce 2022.
Pondělí, 20. červenec 2020,rebus
Nantes: Alstom postaví nové metropolitní tramvaje
Francouzský výrobce vlaků se vrací po 36 letech do Nantes. Od roku 2022 dodá 61 tramvají Citadis s novým moderním designem otevřeným městu Nantes. 
Středa, 24. červen 2020,rebus
Vídeňské metro funguje jako elektrárna
Vídeňský dopravní podnik využívá tzv. „brake energy“ získanou při brždění soupravy metra pro výrobu elektřiny. Tu využívá k pohánění vlakové soupravy nebo k provozu eskalátorů či osvětlení.
Středa, 17. červen 2020,rebus
Plzeňské městské dopravní podniky hledají optimální tramvaje pro linku 4
Zahájené předběžné tržní konzultace s dodavateli velkokapacitních tramvají se soustřeďují na vozidla s délkou 38 až 42 metrů. Tato konfigurace je v České republice unikátní.
Středa, 10. červen 2020,rebus
Škoda Transtech dodala do německého Schöneiche poslední tramvaj ForCity Smart Artic
Dopravní podnik ve Schöneiche koupil dvě tramvaje ForCity Smart Artic z Helsinek. Třetí tramvaj vyrobená v závodě Škoda Otanmäki ve Finsku získala homologaci pro provoz s cestujícími.
Pondělí, 08. červen 2020,rebus
„Štádlerky“ jezdí Ostravou už dva roky
Tyrkysové moderní tramvaje od švýcarské firmy Stadler se staly novým symbolem Ostravy i vlajkovou lodí ostravského dopravního podniku. Nové tramvaje získají i moderní síť.
Pondělí, 01. červen 2020,rebus
Negrelliho viadukt v Praze je od 1. června znovu v provozu-video z jízdy 29. května
Po více než dvou letech vyjedou znovu vlaky po druhém nejstarším a historicky prvním železničním mostě přes Vltavu. Zachovány budou trasy do Kralup nad Vltavou, Ústí nad Labem a do Kladna.
Čtvrtek, 28. květen 2020,rebus
První tramvaj ze Škodovky předána do finského Tampere
První z devatenácti moderních obousměrných 100% nízkopodlažních tramvají ForCity Smart Artic za více než celkových 100 milionů eur zamířila do Tampere.
Pondělí, 25. květen 2020,rebus
Automatický systém metra v Praze: DPP zahajuje předběžné tržní konzultace s potenciálními dodavateli
Dopravní podnik počítá s automatizovaným provozem na lince D otevřené na konci roku 2027, ale také na nejvytíženější lince C, kde by mohly vlaky jezdit v intervalu méně než 1,5 minuty ještě dříve.
Pátek, 22. květen 2020,rebus
ENVIC
Všechny články od nejnovějších
Škoda