Zajímavosti

V minulém týdnu jste mohli sledovat recenze jednotlivých adeptů na vítězství v této prestižní evropské soutěži. Přinášíme nahlédnutí do zákulisí akce v rumunském Sibiu.
Úterý, 24. září 2019,rebus
Švédský luxusní coach na našich silnicích až tak často nepotkáme, obzvláště pak v nové generaci. V Sibiu ho mohli členové poroty vyzkoušet v třínápravovém 13m provedení se systémem Volvo Dynamic Steering.
Středa, 18. září 2019,rebus
V závěru srpna do provozu naposledy zasáhla Karosa B 931 ev. č. 442 Plzeňských městských dopravních podniků, poslední bariérový autobus.
Úterý, 10. září 2019,zdkre
Zelené zastávky MHD by se měly ve městě stát v budoucnu standardem. Vídeňský dopravní podnik vyhlásil soutěž na inovativní nápady jak přístřešky zastínit.
Úterý, 27. srpen 2019,rebus
O poháry ve třech kategoriích se utká 24 družstev ve Žďáře nad Sázavou 7. září. Hlavním organizátorem je žďárská dopravní společnost ZDAR a partnerem Sdružení ČESMAD BOHEMIA.
Pátek, 23. srpen 2019,rebus
Za třicet pet lahví jedna jízdenka na metro. Speciální automaty ve třech stanicích metra proměňují vrácené lahve za body, ty zase chytré telefony za jízdenky.
Pátek, 16. srpen 2019,rebus
O víkendu si příznivci muzea a historických vozidel připomněli desetileté výročí od představení první malé expozice veřejnosti. Bylo to právě na strašickém posvícení.
Pondělí, 12. srpen 2019,rebus
ACEA pravidelně aktualizuje interaktivní mapu zobrazující výrobní a montážní závody na automobily. Celkem jich je v Evropě více než 300. Ani Česká republika nezůstává stranou.
Úterý, 06. srpen 2019,rebus
V některých částech Německa konči prázdniny, jede se Moto GP v Brně a Velká cena Formule 1 v Maďarsku, nejen v Česku se opravují silnice, a pozor v Chorvatsku na nový zákon a vysoké pokuty.
Pátek, 02. srpen 2019,rebus
Našim východním sousedům jen o vlásek unikla druhá příčka nejžádanější destinace českých turistů. Třetí "nej" destinaci loni navštívilo 615 tisíc Čechů. S čím je potřeba na silnicích počítat?
Čtvrtek, 01. srpen 2019,rebus