Zajímavosti

V areálu vozovny Střešovice vznikne nová hala pro historické autobusy, prozatím budou v náhradních prostorách v garážích Řepy a Klíčov.
Čtvrtek, 18. červenec 2019,rebus
ÚAMK zmapovalo místa, kam se nedostanete vozidlem s emisemi nižšími než Euro 5. Jde o více než 220 evropských měst a oblastí. První nízkoemisní zóny zavedlo Švédsko, boom zažívá Německo.
Čtvrtek, 18. červenec 2019,rebus
Tříbodový pás je považován za nejdůležitější vynález pro bezpečnost pasažérů. Je dílem konstruktéra automobilky Volvo Nilse Bohlina. V roce 1959 byly poprvé instalovány do automobilů Amazon.
Úterý, 16. červenec 2019,rebus
Soutěž oceňuje projekty a inovativní nápady po celém světě. V České republice ji pořádá E.ON. Autobus na plyn vzniklý při čistění odpadních vod má šanci získat ocenění v kategorii Firma.
Pondělí, 15. červenec 2019,rebus
Téměř dvatisíce kilometrů ujely nové autobusy z Vysokého Mýta k fjordům do Bergenu, kde budou nasazeny na linky veřejné dopravy v síti organizované společností Skyss.
Pátek, 12. červenec 2019,rebus
Nizozemský fotbalový klub PSV Eindhoven pro jízdu pro své 25. vítězství v národním šampionátu využije nový týmový autobus Futura se speciálním vybavením a v atraktivním designu.
Pátek, 12. červenec 2019,rebus
Vydavatelství odborných médií na užitková vozidla ETM s partnerem Dekra pořádají soutěž o nejlepší vozidla a značky od roku 1997. Výsledky umožňují zajímavá konkurenční srovnání na německém trhu.
Úterý, 09. červenec 2019,rebus
Přehled nejčtenějších článků v měsíci červnu
Pondělí, 01. červenec 2019,rebus
Zaměstnanci koncernu podpořili kolegu Jindřicha Steinhausera šekem na 233 800 korun. Loni v říjnu smetl jeho autobus polský řidič kamionu a způsobil mu zranění s doživotními následky.
Pondělí, 01. červenec 2019,rebus
San Francisco disponuje na rozdíl od jiných amerických měst kvalitní městskou hromadnou dopravou. Kromě metra jezdí ve třetím největším městě Kalifornie autobusy, tramvaje a historické lanové tramvaje.
Neděle, 23. červen 2019,rebus