Busportal HP

Busportal

Zajímavosti

Pouze 26 procent cest ve Vídni připadá na auta, přesto zabírají nejvíce prostoru
Kolik prostoru ve městě potřebují chodci, cyklisté a řidiči automobilů? A kolik místa zabírají komunikace pro jednotlivé druhy dopravy? Auta představují pouze 1/4 cest, ale zabírají 2/3 místa.
Středa, 23. září 2020,rebus
Mikroelektronika je Firmou roku v Pardubickém kraji
Soutěž Hospodářských novin patří k největším podnikatelským kláním v zemi. Do celorepublikového finále postupuje 14 krajských vítězů, Mikroelektronika je jedním z nich.
Pátek, 18. září 2020,rebus
České patenty posouvají hranice mobility k autonomní dopravě
Ve středočeských Milovicích je jeden z největších testovacích polygonů autonomních vozidel na světě. Valeo z ČR řídí také své aktivity v nízkoemisíní mobilitě a pokročilých asistenčních systémech.
Čtvrtek, 10. září 2020,rebus
Japonské město staví první autonomní obojživelný autobus na světě
Obojživelné autobusy, které vozí turisty na okružní jízdy po souši i ve vodě, nejsou ve světě ojediněné. Poprvé je ale slyšet o autonomním obojživelníkovi.
Úterý, 08. září 2020,rebus
Na světě je nová autobusácká písnička
O autobusech a jejich řidičích už pár klipů a songů vzniklo, v tom nejnovějším patří hlavní role Honzovi Šťastnému a kloubovému autobus SOR pražského dopravního podniku.
Pátek, 04. září 2020,rebus
Zase spolu, děti se zítra vrací do školních lavic
Se začátkem školního roku se do plného provozu vrací i MHD. Právě školákům je věnován nový spot Sdružení dopravních podniků, který se natáčel v dopravních podnicích napříč republikou.
Pondělí, 31. srpen 2020,rebus
V úterý 25. srpna dojezdily v Moskvě trolejbusy
Kdysi největší trolejbusový provoz na světě téměř skončil. Ponechána bude jen jedna historická linka. Moskva sází na elektrobusy a konvenční autobusy.
Středa, 26. srpen 2020,rebus
HEULIEZ BUS letos slaví 40. výročí svého závodu v Rorthais
Výrobní závod ve francouzském Rorthais byl slavnostně otevřen 4. června 1980. Od roku 2013 je výrobce autobusů součástí CNH Industrial Group.
Středa, 19. srpen 2020,rebus
Cestující bratislavské MHD vozí autobusy značky SOR 20 let
Od zařazení prvních autobusů SOR do provozu uplynula dvě desetiletí. Začalo to minibusy, v současné době provozuje dopravní podnik více než 260 autobusů SOR, největší počet kloubových, ale i elektrobusy.
Pátek, 14. srpen 2020,rebus
Vídeň testuje nový koncept: levandulové zastávky
Na tramvajové zastávce u vídeňského parlamentu si cestující čekající na tramvaj mohou od poloviny září užít vůni levandule nebo jasmínu. Další projekt v rámci Greener Linien.
Pátek, 07. srpen 2020,rebus
ZLINER