Zajímavosti

Za třicet pet lahví jedna jízdenka na metro. Speciální automaty ve třech stanicích metra proměňují vrácené lahve za body, ty zase chytré telefony za jízdenky.
Pátek, 16. srpen 2019,rebus
O víkendu si příznivci muzea a historických vozidel připomněli desetileté výročí od představení první malé expozice veřejnosti. Bylo to právě na strašickém posvícení.
Pondělí, 12. srpen 2019,rebus
ACEA pravidelně aktualizuje interaktivní mapu zobrazující výrobní a montážní závody na automobily. Celkem jich je v Evropě více než 300. Ani Česká republika nezůstává stranou.
Úterý, 06. srpen 2019,rebus
V některých částech Německa konči prázdniny, jede se Moto GP v Brně a Velká cena Formule 1 v Maďarsku, nejen v Česku se opravují silnice, a pozor v Chorvatsku na nový zákon a vysoké pokuty.
Pátek, 02. srpen 2019,rebus
Našim východním sousedům jen o vlásek unikla druhá příčka nejžádanější destinace českých turistů. Třetí "nej" destinaci loni navštívilo 615 tisíc Čechů. S čím je potřeba na silnicích počítat?
Čtvrtek, 01. srpen 2019,rebus
Řídíte Mercedes-Benz Tourismo a ujedete do konce října více než 3 000 km co nejhospodárněji? Přihlašte se do soutěže, rekordmani získají balíček Eco Champ.
Čtvrtek, 01. srpen 2019,rebus
První trolejbus na trase od Hlavního nádraží do Slatiny vyjel 30. července 1949. Dnes má Dopravní podnik města Brna největší trolejbusový park a nejhustší trolejbusovou síť v České republice.
Pondělí, 29. červenec 2019,rebus
Je rok 2024. Místo: Paříž. Létající stroje přepravují sportovní fanoušky na různá olympijská sportoviště. Airbus už vertical take-off and landing (VTOL) vozidla testuje.
Čtvrtek, 25. červenec 2019,rebus
Partner Olympijských a Paralympijských her vyvíjí speciální bateriové elektrické vozítko APM pro pět cestujících. Je určené pro dopravu na poslední míli mezi sportovišti.
Středa, 24. červenec 2019,rebus
Projekt dopravy budoucnosti vymyslel americký podnikatel Elon Musk. O jeho realizaci se snaží různé společnosti a univerzity. Hyperloop podporuje i probíhající soutěž Hyperloop SpaceX.
Čtvrtek, 18. červenec 2019,rebus