Busportal HP

Busportal

Zprávy

Dálková autobusová doprava je na pokraji zániku
Po opatřeních vlády a zastavení cestování je situace pro dopravce kritická, říká Pavel Steiner, ředitel Umbrella Mobility. V Německu funguje podpora státu, u nás není dořešena.
Pondělí, 06. duben 2020,rebus
Autobusová doprava na kolenou
Komerční linky téměř vůbec nejezdí a na linkách dopravní obslužnosti jede někdy méně než desetina cestujících. Dopravci se bez finanční pomoci neobejdou.
Pátek, 03. duben 2020,rebus
V Česku je rekordních 4 008 čerpacích stanic
Za poslední půlrok přibylo v Česku celkem 15 nových čerpacích stanic. Kvůli koronaviru mohou ale některé zaniknout.
Pátek, 03. duben 2020,rebus
Registrace vozidel zaznamenaly největší pokles v historii
Počty registrací razantně poznamenalo šíření koronaviru a s tím související opatření po 14. březnu. Autobusy se v březnu meziročně propadly o 43,24%.
Pátek, 03. duben 2020,rebus
V Číně bojují proti koronaviru UV zářením
Dopravní společnosti podle doporučení Národní zdravotnické komise používají pro dezinfekci autobusů ultrafialové světlo. Za 5 až 7 minut zlikviduje 99,9% virů.
Středa, 01. duben 2020,rebus
EvoBus v Holýšově nevyrábí do 28. dubna
V důsledku pandemie COVID-19 vedení společnosti EvoBus Česká republika s.r.o. rozhodlo o prodloužení pozastavení produkce ve výrobním závodě v Holýšově.
Úterý, 31. březen 2020,rebus
Pandemie viru COVID-19 dopadá i na firmy v železničním průmyslu
Asociace českého železničního průmyslu: Pandemie viru COVID-19 představuje zásah vyšší moci, firmy nedodrží termíny zakázek.
Úterý, 31. březen 2020,rebus
Řada výrobních firem přerušila provoz, plzeňská Škodovka stále jede
Jednou z firem, kde se ve výrobních halách pořád pracuje na zakázkých pro české i zahraniční zákazníky je Škoda Transportation. Přijme i nové zaměstnance.
Úterý, 31. březen 2020,rebus
Jan Kohlmeier je novým jednatelem a generálním ředitelem společností MAN Truck & Bus Czech Republic a MAN Truck & Bus Slovakia
Se značkou MAN je Jan Kohlmeier spjat již šestnáct let. Nová etapa jeho pracovní kariéry v mnichovské firmě začala 1. března 2020.
Pondělí, 30. březen 2020,rebus
Iveco dnes přeruší výrobu, restart předpokládá po Velikonocích
Z důvodu nestability v dodávaných dílech způsobené šířením COVID-19 a s přihlédnutím k vývoji situace v České republice, dnes zahájí Vysokomýtský závod útlum výroby.
Pátek, 27. březen 2020,rebus
Autobus
Škoda