Nová verze rezervačního a prodejního systému AMSBUS 4 včetně e-jízdenky
Stará a nová aplikace: Při volbě data po 1.6. ve staré aplikaci (nahoře) se dostanete do nového eShopu - dolní část
Další
od neděle 1. května 2011 v ostrém provozu. Nový eShop pro cestující i s možností výběru sedadel lze používat pro spoje jedoucí od 1. června 2011.
Pondělí, 09. květen 2011, dabra
Společnost ČSAD SVT Praha, s.r.o. nasadila od neděle 1. května 2011 do ostrého provozu novou verzi předprodejního, rezervačního a dispečerského systému AMSBUS. V tomto novém systému AMSBUS 4 se prodávají jízdenky na spoje jedoucí od 1. června 2011. Již první den ostrého provozu bylo prodáno 38 jízdenek na červnové spoje. Jízdenky na květnové spoje se prodávají v předchozí verzi systému AMSBUS 3, přičemž od 1. června bude provoz tohoto systému ukončen.

AMSBUS 4 je celkově uživatelsky přívětivější a přináší řadu výhod jak pro dopravce, tak pro prodejce a nový e-shop usnadňuje nákup jízdenek pro cestující. Dopravcům nabízí intuitivní dispečerský program s řadou nových funkcí, které ulehčí jejich práci. Velkou výhodou je také automatický přenos jízdních řádů z informačních systémů IDOS (www.jizdnirady.cz) a Cestovné poriadky (www.cp.sk), což významně snižuje nároky při pořizování údajů a riziko chyb.

Prodejní systém přináší uživatelům - prodejcům především snadnější obsluhu. Nově se zavádí funkce vedoucí kanceláře. Ten povoluje prodeje ve svých kancelářích a má přehled o všech transakcí u svých pokladních.

Nový komfortnější, přehlednější a snáze ovladatelný eShop pro cestující i s možností výběru sedadel lze používat pro spoje jedoucí od 1. června 2011. Na tuto skutečnost jsou v současné době cestující při nákupu jízdenky přes www.e-jizdenka.cz upozorněni v momentě, kdy zvolí ve stávající aplikaci datum od 1. června 2011 a dále. Na eShop AMSBUS jsou pak přesměrováni. Dosavadní prokliky z vyhledávačů jízdních řádů, (www.jizdnirady.cz) v ČR a (www.cp.sk na Slovensku), zůstávají zachovány stejně jako customizace pro dopravní společnosti.
Na prodej v novém systému – AMSBUS 4 bylo během měsíce dubna přeškoleno téměř 700 pokladních a dispečerů z České a Slovenské republiky. V rámci školení byla uživatelům přidělena nová login jména včetně přístupových práv a certifikáty pro každé pracoviště. Bez těchto údajů není možné AMSBUS 4 používat.
TI ČSAD SVT Praha, s.r.o.
V dubnu proběhla školení prodejců. Záběry z Plzně.