Informace o nových autobusech Solaris Urbino 12 a 18 v Chomutově.
Představení obou vozidel na Náměstí 1. máje v Chomutově (foto Filip Lauterbach)
Další
Chomutovští a jirkovští občané se dočkali po více než sedmnácti letech nového kloubového autobusu. Tomáš Zavadil pro BUSportál.
Sobota, 06. prosinec 2008, dabra
V průběhu měsíce září byly do Chomutova přivezeny dva nové autobusy. První, dvanáctimetrový Solaris Urbino doplnil pětikusovou dodávku z roku 2006. Vůz obdržel e.č. 247 a je vypravován na všechny autobusové linky městské dopravy.

Zakoupením druhého autobusu se chomutovští a jirkovští občané dočkali po více než sedmnácti letech nového kloubového autobusu. Solaris Urbino 18 je osmnáct metrů dlouhý kloubový autobus, který je nasazován na vybrané linky MHD a školní spoje. Autobus dostal e.č. 316, které navazuje na ostatní článkové autobusy.

Oba autobusy byly slavnostně představeny na Náměstí 1. máje v Chomutově za účasti představitelů dopravního podniku a zastupitelů obou měst. Zároveň bylo prezentováno, že nákup městských autobusů bude probíhat i nadále tempem dvou až tří vozidel ročně, z nichž jedno by opět mělo být v článkovém provedení.

Oba dva autobusy jsou vybaveny motory DAF splňující normu EURO IV a automatickými převodovkami Voith. Cestující jistě ocení moderní informační systém včetně hlášení zastávek a schopnost vozidla si v zastávce tzv. kleknout (kneeling). Celkem je v Chomutově již dvanáct vozidel Solaris - 5 trolejbusů Solaris Trollino 12AC, 6 autobusů Solaris Urbino 12 a jeden kloubový autobus Solaris Urbino 18.

V rámci Polských dní v Karlovarském kraji se představil v regionu i autobus Solaris Urbino 12.

Nově dodaný vůz ve vozovně dopravního podniku, ještě bez označení dopravce a evidenčního čísla. Foto Tomáš Zavadil.
Autobus e.č. 247 v zastávce Březenecká, sportovní hala na trolejbusové lince 34 během výluky trolejbusové dopravy. Foto Tomáš Zavadil.
Solaris Urbino 18 projíždí na své stěžejní lince č. 1 sídlištěm Březenecká. Foto Tomáš Zavadil.
Kloubový Solaris v zastávce Kostnická s náklonem pravé části vozidla směrem k hraně zastávky. Foto Tomáš Zavadil.