Novinky v předprodeji AMSBUS - nová místa, prodejci, informace
Systémem, který z hlediska cestujících maximálně sjednocuje přístup k jízdenkám po celé naší republice a na Slovensku, je předprodejní místenkový systém AMSBUS. Potěšitelné je jak stoupající
Čtvrtek, 01. červenec 2004, dabra
Systémem, který z hlediska cestujících maximálně sjednocuje přístup k jízdenkám po celé naší republice a na Slovensku, je předprodejní místenkový systém AMSBUS. Stoupá jak množství předprodejních míst, tak objem míst, která dávají i další noví dopravci - je jich v ČR přes 200 ! - systému k dispozici. Nová předprodejní místa uvádíme shora od nejčerstvěji zařazených.

Komplexní informace o AMSBUS včetně seznamů tuzemských linek zahrnutých do předprodeje, také na Slovensko i do zahraničí, prodejní místa v Česku i na Slovensku, seznamy zastávek zahrnutých v systému ap. naleznete v rubrice PRO CESTUJÍCÍ AMSBUS - místenky Na trase Praha - Brno jezdí luxusní žluté autobusy Student Agency, která provozovala donedávna pouze linky zahraniční. Jízdenky lze zakoupit v kompletní síti předprodeje AMSBUS v České i Slovenské republice včetně možnosti rezervace jízdenek AMSBUS na internetu včetně prodeje .Nová předprodejní místa

V nejbližší době začneme uveřejňovat postupně bezmála 30 nových předprodejních míst na Slovensku v cestovních kancelářích SATUR.
Nejčerstvěji zařazená:

Někteří noví dopravci

Po čase se vrátil do predprodeje AMSBUS dopravce Tourbus. Zatím jsou v předprodeji sezonní linky do Chorvatska a pravidelné linky do Itálie, Rakouska, Švýcarska a Belgie. Staronove linky a zastávky jsou v přehledech linek a zastávek označené jako nové, protože se do předprodeje vrátily až po 3/4 roce.

Do systému se zapojují i tito dopravci, např.:
 • Český Národní Express
  Od 29.3.2004 každý den linka 172100 Praha-Brno, také převzatá linka Čebusu Praha-Brno 720306.
 • firma ZLATOVÁNEK, s.r.o.:
  680023 Praha-Chotěboř-Zdírec nad Doubravou-Hlinsko-Krouna- Polička. Z Prahy, UAN Florenc Po-So v 14.25, So 6.45 a Ne ve 20.30 hodin.
  680037 Praha-Chrudim-Skuteč-Zderaz-Desná-Polička Z Prahy, UAN Florenc Po-Ne v 15.15 hodin.
 • Znojemská dopravní společnost PSOTA: linka 830800 Praha-Jihlava-Želetava-Moravské Budějovice-Znojmo (Po-So z Prah 15.00, Po a Pá z Prahy 12.45, Pá a Ne z Prahy 17.30)
 • CENTRUM TOUR (Praha-Plzeň-Klatovy)
 • Bohemian Lines (Skandinávie, Dánsko)
 • Společnosti Katev TRAVEL (Balkán)rozšířila nabídku.
 • ČSAD Havířov a.s.
 • Okresní autobusová doprava Kolín, s.r.o.
Na Slovensku přibyl Viliam TURAN TURANCAR, který také připravuje nová prodejní místa v SR (Bratislava, Nitra, Nové Zámky, Banská Bystrica, Trenčín, Topolčany).


(dabra)