IVECO BUS uspořádal již třetí ročník soutěže řidičů střední a východní Evropy 2019

Letošní soutěž IVECO BUS DRIVERS´ CONTEST, spojenou s kurzem na ekonomické a bezpečné řízení vozidel, vyhrál Dragan Ibišević z Chorvatska.
Tým Brand servisu IVECO BUS každoročně pořádá pro vybrané zákazníky školení pro řidiče, které se zaměřuje na ekonomické, efektivní a bezpečné využívání technologií IVECO BUS a na úsporu paliva při řízení vozů této značky, za účelem snižování celkových provozních nákladů (TCO).

Během kurzu řidiči získali jak teoretické, tak i praktické dovednosti, jak správně ovládat a provozovat vozidla IVECO BUS, a také se dozvěděli, jak je možné snížit spotřebu paliva. Všichni řidiči se během školení snažili autobus řídit co nejekonomičtěji a každá jejich jízda po stanovené několikakilometrové trase za běžného provozu byla pečlivě zaznamenána. Prostřednictvím standardního diagnostického zařízení IVECO byla u všech řidičů vypočítána bilance efektivnosti. „Nejlepším“ řidičem se pak stal ten s nejnižší spotřebou paliva v průměru na 100 kilometrů při náležitém ovládání vozu a bezpečném způsobu jízdy.

Jednotliví zákazníci IVECO BUS z 10-ti zemí se po absolvování školení zúčastnili se svými nejlepšími řidiči finální soutěže pro řidiče ze střední a východní Evropy. V rámci lokálních kol, které se konaly v České republice, na Slovensku, v Chorvatsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Slovinsku, Rumunsku, Bulharsku a na Islandu, postoupilo do finále celkem 24 nejlepších řidičů.

Finále soutěže se konalo 12. června 2019 na polygonu v Hradci Králové a spočívalo v testování řidičských dovedností v sedmi disciplínách. Každá disciplína představovala každodenní činnosti řidiče a byla realizována v regulovaném prostředí testovacího okruhu. Všichni řidiči a řídící pracovníci mohli rovněž využít příležitosti a otestovat své dovednosti a schopnost reakce na smyk zadní nápravy na smykové desce. Všechny tyto dovednosti byly testovány na vozidle CROSSWAY, které je součástí nejúspěšnější meziměstské produktové řady současnosti.

Celkovým vítězem se stal Dragan Ibišević ze společnosti Autotrolej Rijeka, Chorvatsko. Na druhém místě se umístnil Peter Pajtina, ze SAD Prievidza ze Slovenska a třetí místo obsadil Adrian Marius Popescu, U.M 0991 z Rumunska.