Dopravní nostalgie v Brně
Ilustrační foto z loňského ročníku. ©Dingo
V sobotu 16. června se v centru Brna svezete na speciální trase historickými vozidly MHD k vozovně Medlánky, kde bude Den otevřených dveří.
Středa, 13. červen 2018, rebus
V dopoledních hodinách (cca od 10 do 12 hodin) budou na náměstí Svobody a v Brandlově ulici vystavena historická vozidla MHD. Přibližně od 12 do 19 hodin pak budou v provozu zvláštní linky, zajišťované právě těmito vozidly. Tramvaje a autobusy pojedou z náměstí Svobody, trolejbusy pak ze zastávky Česká. Po speciální trase s výchozím bodem na náměstí Svobody bude v sobotu i v neděli provozována parní tramvaj Caroline.

Většina tras historických vozidel bude vedena k tramvajové vozovně Medlánky, která bude od 12 do 18 hodin otevřena pro širokou veřejnost v rámci dne otevřených dveří. Vozovna v letošním roce slaví 60 let. Je autobusovou, tramvajovou a bývala v minulosti i trolejbusovou vozovnou dopravního podniku. V horní části rozlehlého areálu se nachází budova ústředních dílen. Při dni otevřených dveří se návštěvníkům představí zázemí pro tramvaje. Každých třicet minut se mohou těšit na komentované prohlídky. Přístupná budou i jednotlivá pracoviště pro údržbu, opravy a také například mycí linka. Příchozí čeká i ukázka nakolejování vozidel nebo okružní jízdy přes smyčku Technologický park Pivní tramvají. Nebudou chybět ani oblíbené dětské trenažery.

Souhrnný jízdní řád a ceny jízdného linek příležitostné dopravy v rámci Dopravní nostalgie budou k dispozici na internetových stránkách www.dpmb.cz.Doporučujeme
Výstavy a veletrhy