Solaris prodal do Milána 80 kloubových trolejbusů Trollino
Rámcová smlouva na dodávku celkem 80 vozidel byla podepsána koncem května. Prvních 30 vozidel bude doručeno v polovině roku 2019.
Středa, 13. červen 2018, rebus
Provozovatel veřejné dopravy ATM má možnost objednat dalších 50 vozidel. Celková hodnota zakázky je 61,5 milionu EUR.

Solaris dodal do Milána nedávno 10 elektrických autobusů, nyní následuje další objednávka od ATM. Pro Solaris to budou první trolejbusy ve městě. 

Milánská Trollina 18 budou vybavena dvěma trakčními motory o výkonu 160 kW. Baterie o výkonu 45 kWh umožňí trolejbusům jízdu až 15 km mimo trakční vedení na trasách v historických částech města. Každé vozidlo přepraví až 135 cestujících, z toho 31 sedících.

Cestujícím poskytne komfort efektivní klimatizace. Jedním z bezpečnostních standardů bude stálé sledování izolace komponentů, které pohánějí vysokonapěťové vedení z karoserie. V případě zjištění nesrovnalostí systém automaticky odpojí pantograf. Provozovatel z Milána objednal i velmi pokročilý monitorovací systém. Zahrnuje devět kamer a jednu zadní kameru, 10" monitor a záznamník dat. Kromě toho budou vozidla vybavena systémem počítání cestujících.

Dodávka 10 elektrických autobusů Solaris Urbino 12 byla v Miláně dokončena v květnu. ATM už objednalo dalších 15 vozidel.

Polský výrobce dodal do Milána už téměř 150 autobusů. V příštím roce se do flotily připojí kloubové trolejbusy Trollino 18. Přestože se jedná o první polské trolejbusy v hlavním městě Lombardie, v Itálii jich jezdí už více než 80, například ve městech Bologna, Cagliari, Neapol a Řím. Solaris je v Itálii od roku 2003 a a dodal na tento trh téměř 900 autobusů a trolejbusů.

Zdroj: Solaris