Volvo Ocean Race startuje i s elektrickými kloubovými autobusy
Švédský Göteborg od 14. do 21. června hostí světové závody jachet a přivítá i dva elektrické kloubové autobusy Volvo, které budou vozit návštěvníky závodů.
Úterý, 12. červen 2018, rebus
Dva celoelektrické prototypy autobusů Volvo budou nasazeny na zvláštní trase v rámci Volvo Ocean Race mezi obchodním centrem Nordstan a místem konání akce Frihamnen. Od 25. června budou nové autobusy pro 135 cestujících testovány na trase EL16, která je součástí trasy 16 veřejné dopravní společnosti Västtrafik. Dopoledne a večer budou jezdit mezi moderní částí města Eriksbergstorget a obchodním centrem Nordstan. Během dne budou nasazovány také na linky mezi Eriksbergstorget a Sahlgrenskou univerzitní nemocnicí. Na trase budou vybudovány dvě nové zastávky a dvě stávající autobusové zastávky v Eriksbergstorgetu a Lindholmenu získají nové přístřešky. Vzhledem k tomu, že elektrické kloubové autobusy jsou prototypy, nebudou dodržovat platný jízdní řád..

Provoz elektrických kloubových autobusů je součástí projektu ElectriCity, v rámci kterého je od roku  2015 na trase 55 v Göteborgu provozováno asi deset elektrických autobusů.

ElectriCity sdružuje partnery projektu - Volvo Group, region Västra Götaland, Västtrafik, město Göteborg, Chalmers University of Technology, Švédskou energetickou agenturu, vědecký park Johanneberg, vědecký park Lindholmen, Göteborg Energi, Ericsson, Älvstranden Utveckling, Keolis, Akademiska Hus a Chalmersfastigheter.

Projekt kloubových autobusů zaštiťuje Volvo, Västtrafik, město Gothenburg, Göteborg Energi a Transdev.

Další informace o projektu ElectriCity adrese electricitygoteborg.se

Zdroj: Volvo