Den otevřených dveří v DSZO
Dne 9. června se od 9 do 16 hodin konal pro veřejnost Den otevřených dveří v Dopravní společnosti Zlín Otrokovice.
Neděle, 10. červen 2018, ertl
Vozovna DSZO v sobotu 9. června nabídla malým, ale i velkým návštěvníkům zajímavý program. Z vystavených autobusů byly k vidění vozy Citybus v délkách 12 a 18 metrů, vozy Citelis v délkách 10,5 a 12 metrů. Mimo těchto značek si návštěvníci prohlédli vozy Iveco Urbanway rovněž ve dvou délkách - 12 metrů a 18 metrů.
Z autobusů ještě nesmíme opomenout Karosu  Axer, kterou společnost DSZO využívá k různým účelům, jako jsou například zájezdy nebo výcvik budoucích řidičů (vůz slouží AŠ Tras).

Trolejbusoví zástupci byli daleko rozmanitější, jelikož bylo možné vidět vozy 14 Tr, 2x 15 Tr 13/6M, trolejbusy Škoda 24 Tr Citelis / Citybus; 25 Tr Citelis / Citybus nebo 26 Tr Solaris (včetně vozu s bateriovým pohonem).

Historické autobusy a trolejbusy, které jsou v majetku DSZO, zastupoval autobus Škoda 706 RTO + vlek Karosa B40 a trolejbus Škoda 9Tr s vlekem Jelcz PO-1E. Co nevidět ale přibude do řad historických vozidel další kus. Jedná se o autobus Karosa ŠM 11.1630, který prochází v současnosti opravou.

Hosté, kteří byli přítomní na Dni otevřených dveří (DOD), měli také co nabídnout. Technické muzeum Brno přivezlo autobus Škoda 706 RTO, dále autobus Karosa T500HB a trolejbus Škoda T11. Soukromý sběratel dovezl na akci autobus Karosa ŠD 11.2040T. Zástupce kamionů reprezentovala Scania R 450 Streamline slovenské firmy HP Trans Tour.
Kromě autobusů a trolejbusů bylo možné vidět i techniku, která DSZO pomáhá. Jde o odtahový vůz Tatra T 815 6x6, traktor Zetor Proxima 75 nebo vozy Renault Midlum na údržbu trolejového vedení.

Během každého DOD je možné projet se historickými vozidly také na různých zvláštních linkách. I tento ročník tomu nebylo jinak, jelikož byly k dispozici dvě trasy. První trasu, která byla z vozovny až na točnu Sportovní hala, šlo absolvovat buď autobusem / trolejbusem s vlekem nebo exponáty z TMB. Druhá trasa, na níž pendloval výhradně vůz Karosa ze soukromé sbírky,  byla z vozovny na ul. Přílucká, kde se konala akce ,,Den otevřených dveří HZS Zlínského kraje" a následně až na Klečůvku do archivu. Tamní archiv si pro návštěvníky připravil rovněž den otevřených dveří se zaměřením na Baťův kanál.

Interval těchto linek byl 30 minut, provoz linek byl od 10 hodin do cca. 15:30 - 15:45 hodin, jízdné bylo zdarma.

Jubilejní patnáctý ročník DOD navštívilo 4 500 dospělých a dětí.
Doporučujeme
Výstavy a veletrhy