RegioJet vstupuje na nový trh - startuje návazné autobusové spojení do ukrajinského Mukačeva a Užhorodu
Od neděle 15. dubna pojednou autobusy na trase Košice – Michalovce – Užhorod – Mukačevo. V Košicích je v obou směrech přestup na vlak z a do Prahy.
Pátek, 13. duben 2018, rebus

Autobusové spoje mají v Košicích přípoj s garantovaným přestupem na vlaky RegioJet na trase Praha – Pardubice – Olomouc – Ostrava – Žilina – Košice, a to na vlak RegioJet s odjezdem z Prahy hl. n. v 14.48 hodin a příjezdem do Košic ve 22.43. Návazný autobusový spoj ve směru Užhorod a Mukačevo pak odjíždí z Košic AS ve 23.00 hodin s tím, že zastavuje do Užhorodu (žel. st.) přijíždí ve 3:10 druhý den ráno (místního času) a do Mukačeva na zastávku nákupní centrum Epicenter má příjezd ve  4:10 ráno místního času.

V opačném směru pak autobusový spoj odjíždí z Mukačeva v 15:15 hodin místního času odpoledne, z Užhorodu v 16:25 místního času a příjezd do Košic je v 18:45 středoevropského času, kde je přípoj na noční vlak RegioJet na trase Košice – Žilina – Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha s odjezdem ve 21:22 hodin. Na přestup je tak dostatek času i v případě delšího zdržení při odbavení na ukrajinsko-slovenské státní hranici.

„Předpokládáme vysoký nárůst cest nejen Čechů a Slováků na Ukrajinu, ale také Ukrajinců do Česka, Slovenska a dalších zemí Evropské unie poté, co došlo k odbourání vízové povinnosti pro cesty občanů Ukrajiny do zemí EU. Chceme turistům z Ukrajiny nabídnout nejvýhodnější spojení vysoké kvality pro cesty do Prahy a dalších měst v ČR na Slovensku a EU,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Návazné autobusové spoje pro RegioJet provozují partnerští dopravci SANYTOUR a TOV Zakarpateuroliniji, jejichž autobusy jsou viditelně označeny RegioJet a cestující mají možnost se připojit zdarma k internetu prostřednictvím Wi-Fi. Na palubě je přítomna stevardka, která kromě odbavení cestujících zajišťuje také nabídku horkých nápojů zdarma.

Vstup RegioJetu na Ukrajinu je součástí expanze zahraničních aktivit – následovat bude posílení spojů v Německu či Rakousku.

Zdroj: RegioJet