České Budějovice představily strategii městské dopravy v roce 2018
Dopravní podnik plánuje rekordní nákup nových vozidel. Autobusů na CNG, elektrobusů a trolejbusů. Pro děti a seniory bude MHD zdarma.
Pátek, 06. duben 2018, rebus

Dopravní podnik města České Budějovice (DPČB) letos pořídí 46 nových vozidel za půl miliardy korun, je to největší investice v historii dopravního podniku. Většinu této částky, 85 %, zaplatí z dotace EU. Půjde o autobusy s pohonem na CNG, elektrobusy a trolejbusy. Prvních sedm z 24 autobusů Solaris Urbino již do města dorazilo. Pro ty byla zprovozněna nová plnička. Dále dopravní podnik letos obdrží jedenáct elektromidibusů Škoda 29 BB a 11 kloubových parciálních trolejbusů Škoda 27Tr. Všechna vozidla budou nízkopodlažní. Mají vzniknout i nové linky a zastávky MHD.

Město také plánuje od 1. září zavést pro děti do 15 let a seniory nad 65 let MDH zdarma. Dopravní podnik ročně přepraví 38,6 milionu cestujících. Po zavedení slev mu klesnou příjmy odhadem o 15 milionů korun. To je částka, kterou si může město, podle náměstka primátora Františka Konečného, dovolit pokrýt z městského rozpočtu.

Podrobnosti na webu České televize.