Elektrickými autobusy Foton AUV na zimní olympijské hry 2018
Městský nízkopodlažní elektrický autobus Foton AUV BJ6105.
Další
Společnost Foton AUV vstoupila do Jižní Koreje jako první čínský autobusový výrobce. Jeho autobusy zajišťují přepravu v Pchjongčchangu na olympijských hrách.
Pátek, 09. únor 2018, rebus

25. ledna přijely elektrické autobusy Foton AUV do Jižní Koreje, aby sloužily zimním olympijským hrám 2018 v  Pchjongčchangu.

 Od svého založení Foton AUV vyvíjí a produkuje ekologické autobusy. Úspěšně vyrobil první čínskou řadu hybridních městských autobusů, která byla uvedena do provozu ve městě Guangzhou (Kanton) v nejlidnatější a nebohatší provincii na jihu Číny. Diverzifikovala tak svou produktovou řadu. Široká škála nových autobusů se už objevila na řadě významných událostí, jako jsou Fórum G20 a zasedání APEC.

Pro Foton AUV představuje oficiální vstup do Jižní Koreje nový milník v globalizaci na autobusovém trhu. V roce 2016 společnost Foton AUV získala v Jižní Koreji nový certifikát pro energetické produkty. V září se objevila v kampani propagující nové ekologické autobusy v Jižní Koreji a přilákala širokou pozornost médií a veřejnosti.

Od října 2016 do září 2017 organizovala v Jižní Koreji celostátní turné, aby ukázala silné stránky čínských autobusových technologií. V září 2017 si Foton AUV na Výstavě nových energetických produktů v Pchjongčchangu úspěšně zajistil objednávku od organizačního výboru zimních olympijských her 2018.

V polovině prosince 2017 oficiálně přijely elektrické městské autobusy Foton AUV BJ6105 do jednoho z hostitelských měst ZOH 2018, do Gangneung. Zahájení provozu elektrických nízkopodlažních vozidel 29. prosince podle národní společnosti pro veřejnou dopravu Korean Broadcasting System (KBS) představuje novou éru pro veřejnou dopravu v Jižní Koreji.

Navzdory náročným podmínkám v zemi mohou městské autobusy Foton AUV BJ6105 jezdit 120 km po třicetiminutovém rychlém dobití. Kromě toho snižují náklady na pohonné hmoty o 30% ve srovnání s konvenčními autobusy. V současné době se Gangneung pyšní největším počtem elektrických městských autobusů v Jižní Koreji a má v tomto směru dále pokračovat v investicích k zavedení více ekologicky šetrných autobusů.

Společnost Beiqi Foton Motor Co., Ltd. (Foton) byla založena v roce 1996. Sídlí v Pekingu. S dlouhodobými aktivy přesahujícími 4,77 miliardy amerických dolarů a téměř 40 000 zaměstnanci je Foton na prvním místě v celosvětovém průmyslu užitkových vozidel z hlediska výroby a prodeje. V roce 2015 se Foton umístil na čtvrtém místě v automobilovém průmyslu v Číně a na prvním v čínském segmentu užitkových vozidel s hodnotou 13,037 miliardy amerických dolarů. Jeho obchodní oblast zahrnuje kompletní segment užitkových vozidel a autobusů s prodejem přibližně 8 milionů vozidel. Zabývá se vývojem a prodejem produktů energeticky úsporných a šetrných k životnímu prostředí. Foton založil společně s renomovanými výrobci Daimler a Cummins firmy Foton Daimler Automotive Co., Ltd. a Foton Cummins Engine Co., Ltd. Po celém světě má 24 výrobních závodů, pro výzkum a vývoj pobočky v Japonsku, Německu, Tchaj-wanu a dalších zemích a divize v Indii a Rusku.

Zdroj: Foton