Solaris dodá 74 autobusů do Düsseldorfu
Polský Solaris podepsal další smlouvu se společností Rheinbahn, která zajišťuje veřejnou dopravu v Düsseldorfu. Tentokrát na 74 kloubových autobusů Urbino 18 nové generace.
Pondělí, 05. únor 2018, rebus
Solaris s dopravní společností Rheibahn v Düsseldorfu spolupracuje od roku 2005, od té doby dodal polský výrobce už více než 90 vozidel. Letos přibyde do jeho flotily dalších 74 kloubových 18 metrových autobusů Urbino nové generace.

Vozidla z Bolechowo budou vybavena motory DAF 240 kW splňující emisní normu Euro 6 a převodovkou Voith Diwa 6. Externí osvětlení bude mít technologii LED. Klimatizační systém Spheros zajistí komfort jízdy cestujícím i řidiči. Každý spoj přepraví 100 cestujících, z toho 41 sedících. Ve vozidlech bude k dispozici automat na prodej jízdenek, WIFI a porty USB. U dveří bude instalován systém na počítání cestujících.

Smlouva pro Düsseldorf je jedním z největších kontraktů Solaris na 18 metrová kloubová Urbina Solaris nové generace. V Německu bude možné vidět stejný model i v ulicích Dortmundu, Lipsku, Hagenu a Kasselu. Celkově má Solaris v Německu více než 3 000 autobusů a trolejbusů.

Zdroj: Solaris