Dva roky s elektrobusy Arrivy na linkách BB1 a BB2 v Praze
Arriva začala provozovat mezi zastávkami Budějovická a multifunkčním BB Centrem dva elektrobusy SOR 3. února 2016. Cestující si tichá vozidla chválí. 
Sobota, 03. únor 2018, rebus
Společnost ARRIVA Praha, dnes ARRIVA CITY, začala provozovat dva elektrobusy na bezplatných linkách BB1 a BB2 spojující stanici metra Budějovická s multifunkčním areálem BB Centrum přesně před dvěma lety.

Vozidla jsou vybavena 180 články lithium-iontových akubaterií o celkové kapacitě 172 kWh. Na jedno nabití ujede elektrobus v běžném provozu s cestujícími 130-150 kilometrů a za rok každý najezdí okolo 20 000 km. Obsaditelnost vozu je 73 cestujících a v obou vozidlech mohou cestující využít i Wi-Fi připojení.

Z kladných provozních vlastností elektrobusů lze vyzdvihnout nejenom šetrnost k životnímu prostředí, ale i velmi nízkou hlučnost. Opakem je však stále vyšší pořizovací cena než u běžných dieselových autobusů. Jejich zakoupení, nejen u nás, je podporováno dotacemi z EU.

Slavností uvedení obou vozů do provozu proběhlo za přítomnosti zástupců developerské a investiční společnosti PASSERINVEST GROUP, Skupiny ČEZ a společnosti ARRIVA.

Generální ředitel ARRIVA Daniel Adamka tehdy uvedl „Elektrobusy jsou vynikající do měst s hustým provozem, kde zplodiny z dopravy neúměrně zatěžují životní prostředí. U nás jsou zatím spíš popelkou, budu se ale snažit, aby dál přibývaly“. To se také stalo. Od prosince 2017 jezdí tři elektrobusy SOR ENB v Novém Jičíně,  deset elektrobusů Škoda Perun od března na linkách MHD provozovaných Arrivou v Třinci. Tam mají zatím největší počet ekologických elektrických autobusů v České republice.

S využitím materiálů dopravacek.cz, redakce BUSportalu