Ostrava objednala 40 Solarisů Urbino CNG
New Solaris Urbino 12. Foto Solaris
Další
Pro Solaris je Dopravní podnik Ostrava v České republice prvním a největším zákazníkem. Má 250 vozidel značky Solaris.
Čtvrtek, 01. únor 2018, rebus

Začátkem ledna podepsala společnost Solaris Bus & Coach S.A. smlouvu s Dopravním ponikem Ostrava na 40 nových autobusů Solaris Urbino 12 CNG. Je to druhá největší objednávka vozidel CNG polského výrobce v České republice.

24 nových autobusů Solaris Urbino 12 CNG bude v Ostravě do konce letošního roku. Zbývajících 16 objednaných vozidel bude dodáno v prvním čtvrtletí roku 2019. Hodnota zakázky činí zhruba 45 milionů PLN (cca 12 milionů EUR).

Kapacita klimatizovaných autobusů vybavených bezdrátovým internetem a snadno přístupnými porty USB je 80 cestujících. Vnější a vnitřní osvětlení bude z technogie LED. Vozidla budou jezdit na CNG uloženým v kompozitních nádržích s celkovou  kapacitou 1 575 litrů.

"Jsem nesmírně rád za další objednávku pro Ostravu. Je to nejen náš první zákazník v České republice, ale i první (v roce 2000) zahraniční zákazník v historii Solarisu. Za 18 let spolupráce jsme dodali do Ostravy 250 autobusů a trolejbusů," říká Zbigniew Palenica, viceprezident společnosti Solaris Bus & Coach S.A.

Jedná se o druhou největší smlouvu polského výrobce na CNG autobusy v České republice. Největší - na celkem 105 vozidel - byla dokončena v roce 2015 a byla uzavřena také s Ostravou. Po dokončení dodávek plánovaných na letošní rok přesáhne celkový počet vozidel Solaris na českém trhu 1000 autobusů a trolejbusů.

Zdroj: Solaris Bus & Coach S.A.

Nové Solaris Urbino 12. Foto Solaris