Do Haagu směřují elektrické autobusy Citea od VDL Bus & Coach
Do Haagu směřují eletrické autobusy Citea od VDL Bus & Coach. Foto VDL
Pro VDL je to už devátý projekt přechodu na bezemisní autobusovou dopravu v Nizozemsku. Haagské dopravní společnosti dodá až 8 autobusů Citea SLF-120 Electric.
Pátek, 02. únor 2018, rebus

Dne 23. ledna podepsala haagská dopravní společnost HTM smlouvu na dodávku 5 autobusů Citea SLF-120 Electric od společnosti VDL Bus & Coach s opcí na další 3 autobusy. Jedná se o první krok haagského dopravce na přechod autobusové dopravy na nulové emise.

Společnost VDL je nejen dodavatelem autobusů, ale i celého systému: infrastruktury nabíjení, instalace a řízení projektu. Autobusy, které jsou vybavené pantografem, jsou rychle nabíjeny během dne prostřednictvím příležitostného nabíjení a v noci v depu. To umožňuje jejich provoz po celý den.

Pro VDL Bus & Coach je to v Nizozemsku devátý projekt přechodu na autobusovou dopravu s  nulovými emisemi, např. v Eindhovenu, Venlo, Groningenu, Maastrichtu a dalších městech už cestující tichými a ekologickými autobusy jezdí. Společně všechna tato vozidla ujedou v průměru 21 000 kilometrů denně.

Zdroj: VDL Bus & Coach