Elektrické autobusy BYD jsou nejprodávanější už čtvrtý rok
V roce 2017 BYD prodal 14 336 elektrických autobusů po celém světě. Znamená to první místo na čínském trhu.
Pátek, 19. leden 2018, rebus

Proti celkovému poklesu prodeje nových elektrických autobusů v Číně v roce 2017 BYD udržel rostoucí trend. Za rok 2017 prodal 14 336 kusů elektrických autobusů (včetně 1 559 kusů vyrobených společným podnikem pro spolupráci v oblasti alternativních vozidel čínských výrobců GAC a BYD společností GAC BYD), což je meziroční nárůst o 8 %.

Celkově dosáhly prodeje osmimetrových elektrických autobusů počtu 14 254 kusů, a deseti a více metrových 12 228 kusů.

Svou přítomnost na trhu upevnil rozšířením do dalších čínských měst. V oblasti elektrických autobusů zůstává na prvním místě v zemi už čtyři roky.

Podle BYD je jeho úspěch v roce 2017 způsoben především dvěma faktory. První je rozšíření produktové řady a druhý vyvinutí několika klíčových nových technologií. BYD je jediným podnikem v Číně, který zvládl komplexně technologie potřebné pro elektrický pohon, výrobu vozidel i nabíjecích stanic. V prosinci 2017 vyhrál ocenění China Auto Industry Preeminent Science and Technology Award za svůj velký podíl na podpoře pokročilých technologií pro nový průmysl energetických vozidel.

Nejvíce, více než 16 000, elektrických autobusů BYD je v provozu v čínském městě Shenzhen, 350 kusů elektrických městských autobusů bylo na konci roku 2017 uvedeno do provozu v Pekingu. BYD má úspěch i na zámořském trhu. Např.  LA Metro, jeden z největších autobusových operátorů v USA, koupil 60 elektrických městských autobusů v celkové hodnotě 44,96 milionů USD, což je největší objednávka elektrických autobusů v historii Spojených států. Los Angeles plánuje mít všechny své autobusy elektrické do roku 2030. Elektrické autobusy BYD jezdí v Austrálii, v Japonsku i Evropě.

Zdroj: chinabuses.org