Testování škodováckých trolejbusů v prosinci 2017
Setkání plzeňské a ostravské verze trolejbusu Škoda 26 Tr
Další
Několika snímky se vraťme do prosince loňského roku. I předvánoční období bylo ve znamení intenzivních zkušebních jízd trolejbusů ze Škody Electric.
Čtvrtek, 18. leden 2018, zdkre
Během prosince byly zkoušeny především trolejbusy Škoda 26 Tr pro Ostravu, otestována byla většina z desítky vozidel. Trolejbusy jsou v těchto dnech dodávány do Ostravy. Na zkušebních jízdách je možné spatřit také první trolejbusy Škoda 27 pro Rigu. Do lotyšské metropole zamíří po předchozích dodávkách 50 vozů v letech 2014 a 2016 další padesátka vozidel. Kloubové klimatizované trolejbusy vybavené pomocným dieselagregátovým pohonem jsou v provedení III. generace karoserie Solaris. Krátce před Vánoci do ulic vyjíždí i první ze zbývajících čtyř trolejbusů Škoda 27 Tr pro Žilinu.  Pro připomenutí už nyní v Žilině jezdí 8 vozidel 27 Tr a také vozy 26 Tr. Žilinské trolejbusy jsou, jak známo, vyvedeny v IV. generaci karoserie Solaris. U těchto komfortních vozidel nalezneme například klimatizaci salonu pro cestující.

V prvním čtvrtletí roku 2018 se můžeme těšit na řadu zajímavých trolejbusů, které se nyní ve Škodě Electric vyrábí. Startuje například dodávka trolejbusů Škoda 26 Tr pro Brno.

Zdeněk Kresa (www.plzensketrolejbusy.cz)
První trolejbus Škoda 26 Tr pro Ostravu
První trolejbus Škoda 26 Tr pro Ostravu
První trolejbus Škoda 26 Tr pro Ostravu
Pátý trolejbus pro Ostravu
Škoda 27 Tr pro Rigu
Škoda 27 Tr pro Žilinu projíždí kolem areálu Škoda Transportation
Jedenáctý trolejbus pro Žilinu