Ostrava má nové trolejbusy
Ostravské trolejbusy mají nový nátěr. Foto Škoda Electric
Trolejbusy ze Škody Electric se brzy svezou v Ostravě. První vozy z celkem dvanácti kusů moderních nízkopodlažních trolejbusů odeslala plzeňská firma do severomoravské metropole na konci roku 2017.
Čtvrtek, 18. leden 2018, rebus

Ostravskému dopravnímu podniku dodáme celkem deset dvanáctimetrových vozidel Škoda 26Tr a dvě velkokapacitní vozidla 27Tr,“ sděluje obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr. Celková hodnota zakázky je více než 160 milionů korun. „Poslední  krátké trolejbusy dodáme zákazníkovi v únoru, velkokapacitní kloubové pak v březnu,“ říká projektový manažer plzeňské firmy Milan Norek.  

Cestující v Ostravě se mohou těšit na komfortní vozidla – trolejbusy budou například mít výkonnou klimatizaci a vytápění, stejně jako přehledný informační systém. „Vozidla typu 26Tr budou také vybaveny trakčními bateriemi a dopravce je tak může nasadit i na trasy, kde není trolejové vedení,“ doplňuje Radek Kapr.

Nová vozidla typu 27 Tr jsou navíc vybavená zařízením pro úsporu trakční energie, tzv. superkapacitory. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí tzv. kneelingu, kdy se trolejbus nakloní až k hraně chodníku.

Aktuální dodávka trolejbusů pro Ostravu navazuje na zatím poslední obdobný kontrakt z roku 2015, kdy Škoda Electric dodala tamnímu dopravnímu podniku 12 vozidel typů 26Tr a 27Tr.

Zdroj: Škoda Electric