VDL Bus & Coach vyhrál tendr na elektrifikaci veřejné dopravy v Osnabrücku
Německá dopravní společnost Stadtwerke Osnabrück 15. ledna oznámila, že VDL Bus & Coach vyhrál tendr na dodání systému elektrifikace místní městské dopravy.
Čtvrtek, 18. leden 2018, rebus

VDL Bus & Coach dodá elektrické autobusy i nabíjecí stanice a zajistí jejich zavedení do provozu do Osnabrücku v Dolním Sasku.

Prvních třináct 18,1 metrů dlouhých vozidel VDL Citea SLFA Electric, které neprodukují žádné škodlivé látky a jsou mnohem tišší než běžné autobusy, bude dodáno koncem roku 2018. Vozidla budou mít konstrukci BRT (Bus Rapid Transit), která byla nedávno oceněná prestižní cenou za mezinárodní design Red Dot 2017.

Elektrické kloubové autobusy budou nasazeny na první plně elektrickou linku 41 mezi Düstrup a Haste. Na koncových zastávkách linky budou umístěny rychlé nabíjecí stanice a dalších čtrnáct bude ještě v tomto roce v depu dopravce.

V Osnabrücku půjde o největší německý vozový park s elektrickými autobusy. Postupná elektrifikace místní dopravy je cílem společného projektu města a společnosti Stadtwerke Osnabrück "Mobile Zukunft". Projekt zahrnuje koncepci udržitelné mobility, podporu místní mobility šetrné k životnímu prostředí, podporu e-mobility a veřejné dopravy a posílení cyklistiky.

Stadtwerke Osnabrück je jedním z nějvětších poskytovatelů infrastrukturních služeb v Německu. Jednou z činností je provoz městské dopravy ve městě Osnabrück a jeho okolí. Ročně převeze cca 36 milionů cestujících. V Osnabrücku je 24 autobusových linek s délkou 425 kilometrů.

Zdroj: VDL Bus & Coach

Frank Otte, město Osnabrück; Stephan Rolfes, Stadtwerke Osnabrück; Marcel Jacobs, VDL Bus & Coach bv.
VDL Citea SLFA Electric vyhrála ocenění Red Dot Award 2017.