V Berlíně mají zvláštní nosič jízdného - tenisky
Tenisky mají částečně vzhled čalounění sedadel z městské veřejné dopravy, na jazyku je všitá textilní verze ročního kupónu BVG. Jízdné se uznává jen pokud má cestující obě boty na sobě.
Další
Limitovaná edice 500 párů bot s ročním kupónem na městskou dopravu v Berlíně se prodávala v úterý 16. ledna a byla okamžitě vyprodána. 
Středa, 17. leden 2018, rebus
Berlínská veřejnoprávní dopravní společnost Berliner Verkehrsbetriebe (BVG) ve spolupráci s firmou Adidas Originals uvedly na trh vlastní omezenou řadu tenisek s ročním kupónem na bezplatné cestování v berlínských zónách A a B. Kupón platí na metro, tramvaje, vlaky, autobusy a trajekty od 31. ledna do konce roku 2018.

Tenisky mají částečně vzhled čalounění sedadel z berlínské městské veřejné dopravy, na jazyku je všitá textilní verze ročního kupónu BVG. Jízdné se uznává jen pokud má cestující obě boty na sobě.

Cena bot je 180 EUR (asi 4 600 Kč). Jsou sice dražší než klasické tenisky, ale mnohem levnější než tradiční roční předplatné na městskou dopravu, které vyjde na 728 EUR (asi 18 600 Kč) pro tytéž zóny. To je velmi lákavá nabídka a proto BVG dalo do prodeje jen 500 párů bot. Tenisky se začaly prodávat 16. ledna jen ve dvou obchodech v Berlíně a zájem o ně byl obrovský.

Podle webu Berliner Morgenpost strávily noc před obchody stovky zájemců o tyto speciální tenisky. Někteří si pořadí jistili už od pondělního rána zabaleni do přikrývek, další si přinesli lehátka nebo postavili stany.

Adidas tenisky s ročním kupónem na MHD v Berlíně.