Vážná nehoda autobusu u Horoměřic v pátek 12. ledna
Vyjádření společnosti Arriva k tragické nehodě autobusu na lince 316 blízko Prahy.
Sobota, 13. leden 2018, rebus
Daniel Adamka, generální ředitel Arrivy, již večer 12. ledna k nehodě řekl: „Je mi to velmi líto, náš autobus na lince 316 měl dnes vážnou nehodu při cestě z Prahy do Horoměřic. Detaily, co přesně se stalo, bohužel neznáme, dosud jsme se ani nedostali k místu nehody, všechny přístupové cesty uzavřeli policisté. Vím, že účastníkem nehody byl bílý Superb a náš autobus, který následně narazil do stromu u silnice. Za volantem autobus byl čtyřicetiletý spolehlivý řidič, který bohužel při nehodě zemřel, stejně jako řidička osobního vozu a jeden z cestujících. Je mi to nesmírně líto a rád bych vyjádřil upřímnou soustrast všem pozůstalým. Myslím na zraněné a jejich blízké, věřím, že jejich zdravotní stav se co nejdříve zlepší a že budou v pořádku.“

Arriva 13. ledna požádala cestující, kteří byli účastni tragické nehody autobusové linky číslo 316 u Horoměřic, aby se ozvali kontaktnímu centru společnosti Arriva.

„Rád bych požádal všechny cestující z autobusu, blízké zraněných a také pozůstalé, aby se nám ozvali. Řada našich cestujících se při včerejší nehodě zranila, někteří bohužel velmi vážně, a je pro nás důležité vědět, zda někdo z nich nepotřebuje pomoc. Zároveň poprosíme volající o jejich kontakty, abychom se s nimi mohli spojit i kvůli dalším administrativním záležitostem včetně případného finančního odškodnění. Nikdo teď asi nedokáže odpovědět na otázku, co přesně se včera u Horoměřic na silnici stalo, vše vyšetřují policisté, ale bez ohledu na to jsme připraveni našim cestujícím nabídnout pomocnou ruku,“ říká Daniel Adamka.

Kontaktní centrum společnosti Arriva je možné oslovit těmito způsoby:
• telefonicky na čísle 725 100 725
• přes facebookový profil Arriva CZ
• e-mailem info@arriva.cz

"Už jsme také v kontaktu s rodinou našeho řidiče, který bohužel na místě nehody zemřel a nabídli jsme jeho rodině pomoc."

Podle Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy (ZZS HMP) se jednalo se o největší dopravní nehodu autobusu řešenou ZZS HMP od devadesátých let. Kromě 3 obětí, bylo dalších 6 účastníků těžce zraněno, 9 středně těžce a 30 lehce. Mezi zraněnými je 12 dětí.

Do výjezdu bylo zapojeno jedenáct vozů RZP se třemi lékaři a speciální terénní vozidlo Mercedes Benz Atego. Zranění byli transportováni do šesti nemocnic.

ZZS HMP děkuje všem, kteří se jakýmkoliv způsobem účastnili záchrany zraněných, složkám IZS, záchranářům, lékařům, řidičům, operátorkám, dalším spolupracujícím složkám a příjmovým místům nemocnic. Speciální poděkování patří neznámé paní a pánovi, kteří skvěle komunikovali a spolupracovali s dispečerkami zdravotnického operačního střediska ZZS HMP ještě před příjezdem profesionálů.